Zindan Adası Film İnceleme ve Yorumları

Zindan Adası filmini incelemeden önce filmin yönetmenini tanıtmak daha doğru olacak. Zira sinemada izlediğimiz pek çok mükemmel filme imza atmıştı. Kızgın boğa-Göklerin Hâkimi-Korku Burnu-Casino-New York Çeteleri ve daha birçok unutulmaz yapım. Evet, sanıyorum usta yönetmeni tanıdınız. Martin Skorsese. İlerleyen yaşına rağmen sinema tekniğini hep geliştiren yönetmenin, gene sağlam bir işi var karşımızda. Zindan Adası. Zindan Adası Filmi’nin kadrosu ünlü oyunculardan oluşuyor. Leonardo DiCaprio(Teddy Daniels),Mark Ruffalo(Marshal Chuck Aule),Ben Kıngsley(Chief Psychiatrist),Mark Von Sydow(Dr. Jeremiah Naehring/Kurt Adam-Robin Hood-Solomon Kane) Zindan Adası Filminin konusu kısaca söyle: Rachel Solando adlı bir akıl hastası ortadan kaybolmuştur. Bunun üzerine Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis, Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için hastanenin bulunduğu, Shutter Adası’na giderler. Ancak soruşturma gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar. Artık hayal ile gerçek bile ayırt edilemez olmuştur.

Bir roman uyarlaması olan Zindan Adası Filmi bilindik bir konuyu ele almasına rağmen, mükemmel bir ortam, uyumlu oyuncu –yönetmen ilişkisi ve yaratmış olduğu tedirgin edici atmosfer ile kendini seyrettirmeyi başarıyor. Profesyonel bir görüntü yönetmenliğinin yapılmış olduğu film, DiCaprio’nun sadece bebeksi bir yüze sahip olmak dışında iyi bir aktör olduğunu da gösteriyor. Zira oyuncu, Dedektif Teddy rolünün hakkını gayet iyi veriyor.2010 yapımı olan bu gerilim kategorisinde ki film, tür meraklılarını bir hayli memnun edecektir. Film müziğinin de atmosfere uygun olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Zindan Adası Filmi usta Socrsese’nin ustaca bir filmi olmuş. Filmi tavsiye ediyoruz. Zira Zindan Adası filmi Socrsese’nin filmografisinde farklı bir yerde. Kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.