Zaman Makinesi 1973 (Film Eleştirisi)

Klasiktir, geçmişe yolculuk yapma şansınız olsa hangi döneme girmek istersiniz diye sorulur. Herkesin çeşit çeşit cevapları vardır eminim. Ama eğer hangi döneme gideceğinize siz karar veremeseydiniz? Kendinizi bir anda 1973 senesinde bulsaydınız ne olurdu?

14 Martta vizyona giren Zaman Makinesi 1973 filmi tamdan bundan bahsediyor işte.

Film, bir mirastan mahrum bırakılan, sadece babasından 1973 model Anadol STC araba kalan Tolga’nın başına gelenleri anlatıyor. Tolga, arabasına biner binmez kendini 1973 senesinde buluyor.

Film, her türden bir şeyler barındırıyor. Yani dram, müzikal ve komedi türlerinin karışımı bir yapım olmuş. Komedi yaparken bel altı esprilere yer vermeyen bir film.

Zaman Makinesi 1973 filminin başrollerinde şimdiler de Kardeş Payı dizisinde Feyza karakterine can veren Seda Bakan yer alıyor. Ona Gürgen Öz eşlik ediyor.

Film ilk olarak Tolga’nın babasını kaybetmesiyle başlıyor. Babası Al Rıza Bey, vasiyetinde tüm mal varlığını annesine bırakıyor. Oğluna sadece 1973 model Anadol STC araba bırakıyor. Bu duruma sinirlenen Tolga arabaya atlıyor ve olanlar oluyor. Araba birden havalanıyor ve Tolga kendisini İstanbul’da bir kumsalda buluyor.

Tolga, arabası denize düştüğü için tamircide çalışmaya başlar. Gerçek günümüzde babasıyla yaşayamadığı şeyleri 1973 senesinde yaşayacaktır. Tolga, yaşadıklarından çok şey öğrenecektir.

Zaman Makinesi 1973, samimi, sıcak ve eğlenceli bir film olmuş. Ben çok keyif aldım. Herkese tavsiye ederim

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.