Yüze Lazer Epilasyon Yapmanın Etkileri

Yüz bölgesine lazer epilasyon yapılır mı, bıyık bölgesine ya da çeneye lazerle epilasyon işlemi uygulanır mı ? Tabii ki evet.

Lazerle epilasyon kaşlar,kulak içi,burun içi ve gözler dışında her bölgeye güvenle uygulanmaktadır.Yüz bölgesinde lazer epilasyon işlemi diğer bölgelere nazaran biraz daha farklı bir işlemdir. Yüz bölgesinin lazerle epilasyon edilmesi, diğer bölgelere göre farklı ele alınmalıdır.

Bunun sebebi, yüz bölgesindeki tüylerin lazer ışınına gereken tepkiyi vermeme olasılıklarının olmasıdır. Şöyle ki, yüz ve çene bölgesindeki tüylere tüycük de deriz çünkü buralardaki tüyler çok daha ince ve açık renktedir. Kalın çıksa da arada yine de diğer bölgelerdeki tüylere nazaran, yüzdeki tüylerin epilasyonu daha dikkat ve zaman ister.

Lazer epilasyonun yapısı gereği, yüzdeki tüycükler koyu renkli ve kalın olmadığı için ısıyı köke iyi iletemeyebilirler ve böylece istenilen sonuç alınmaz. Yani kök yanmadığı için tahrip olmaz ve tüy üretmeye devam eder. Bu durumda lazerle epilasyon tedavisi,kök pes edene dek yani tamamen tahrip olana kadar sürecektir.Bu da seansların fazlalaşması anlamına gelir.Dolayısıyla ne kadar fazla seans,o kadar fazla ücret de diyebiliriz. Olayın zaman fazlalığı kadar ücret fazlalığı gibi bir noktası da vardır.

Yüz bölgesindeki epilasyon 10 seans kadar sürebilir ve hatta bunun yukarısına görebilir.Yüz bölgesinde de lazer epilasyon sonrasında kızarıklıklar ve yanmalar olacaktır.Ama herhangi bir iz kalmaz ve kısa sürede yan etkiler geçerek yüz eski haline döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.