Yusuf Yusuf Film Yorumları

Sağ Salim filmi ile tanıdığımız Ersoy Güler, bu defa filmin hem senaryosunu yazdı hem de yönetmenliğini üstlendi. Yusuf Yusuf filminde Vine fenomeni Memelimestan’dan Oya Başar ve Sinan Bengier gibi usta oyunculara kadar her çeşit oyuncu bulunuyor. Ali Sunal, Ayhan Taş, Sinem Öztürk ve Burak Satıbol da o isimlerden bazıları. Oya Başar ve Ali Sunal’ı Benim Annem Bir Melek dizisinden sonra yeniden aynı projede görmek oldukça keyifli.

Film, Yusuf ismindeki bir minibüs şoförü ile suikast planları yapan adaşı Yusuf’un macerasını konu alıyor. Dolmuş şoförü olan Yusuf, çocukluktan bu yana arabalara ilgi duyan ve yarışçı olma hayali kuran bir adamdır. Ama hayali gerçek olamamış ve şoför olmak zorunda kalmıştır. Bu hayalini en azından dolmuşunun tasarımına yansıtabilmiştir.

Gelelim öteki Yusuf’a. Bu Yusuf da Papa’ya suikast planları yapan bir adamdır. Bu yüzden rahip kostümü ile dolmuşa biner. Ama adaşı Yusuf’un dolmuşunu kaçırmasıyla işler durdurulamaz bir hal alır. Bütün Ankara ayaklanır ve film komedi türünde yükselmeye başlar.

Ersoy Güler, Sağ Salim filminde olduğu gibi aksiyonu Yusuf Yusuf filminde de yüksek tutmuş. Vizyondaki diğer komedi filmlerine baktığımızda, özellikle konu itibari ile ilginç bir film. Komedi rollerde kendisini ispatlamış oyuncular da olunca filmin komik olmaması imkansız.

İyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.