Yurtdışında Doğru Eğitimin Adresi Kanada

Günümüzde, ülkemizdeki öğrencilerin çoğunluğu yurtdışında eğitim almak istiyor. Farklı ülkeleri tercih eden öğrenciler,hem yabancı dillerini geliştirmek hem de farklı kültürler tanımak istiyorlar. Kanada, yaşam rahatlığı açısından ve Amerika’ya yakın olması sebebi ile dil eğitiminde önemli bir yere sahiptir.

Gezilecek şehirleri ve görülecek turistik yerleri gitmek isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Başta Toronto, Vancouver ve Montreal gibi şehirler olmak üzere daha pek çok şehir tercih ediliyor. Dünyanın en uzun caddesinin yer aldığı Toronto’da eğlence yerleri ve cafelerinin arasında yer alan dil okullarından birini seçmek hem zor he keyifli bir durumdur. Toronto Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum’u görülmeye değer yerlerinden sadece ikisidir. Dünya kültürü ve tarihi ile ilgili öğrenilecek çok bilgi bulunduran RoyalOntarioMuseum ise mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Turist olarak gezerken öğrenciliğin avantajlarından da yararlanılabilen Kanada dil okullarının daha pek çok avantajı vardır. Öğrenciler ve aileleri için seçim yaparken, öncelikle Kanada dil okulu fiyatları etkili olmaktadır. Kanada kullandığı para birimi dolayısıyla Euro ya da Dolar’a göre kur avantajlarından faydalanılmasını sağlıyor. Çok kültürlü yapısına rağmen güvenlik üst düzeydedir. Bu durum da gelen öğrencilerin ülkeye kolay alışmasını sağlamaktadır. İngilizce ve Fransızcanın kullanıldığı ülkede bazı bölgelerde iki dili geliştirmek mümkün olurken bazı bölgelerde de ya sadece İngilizce ya da sadece Fransızca konuşulmaktadır.

İlgiye göre seçim yapılmalıdır. Kurslarda genel, yoğun, iş İngilizcesi ile IELTS ya da TOEFL gibi sınavlara hazırlık için dil eğitimi de verilmektedir. Haftada 20,25 ya da 30 saat ders alınabilmektedir. Kanada dil okullarının ödemesikendi para birimleri ileyapıldığı taktirde öğrencinin maddi yükü düşmektedir. Ayrıca bir diğer avantaj ise, okullarda eğitim alıp ülkeye dönüldükten sonra iş ve staj başvurusu yapmak daha da kolaylaşmaktadır. Ülkedeki yüksek öğrenim kurumlarında eğitim görmek isteyen öğrencilere part-time çalışma imkânı da verilmektedir. Böylece haftada maksimum 20 saat çalışan öğrenciler kendi masraflarını da çıkarabilmektedir. Okula ve güncel promosyonlara göre değişen okul fiyatları sıkı takip edilmelidir. Bazı dönemlerde okulların yaptığı kampanyalardan yararlanılabilir. Yaz döneminde konaklama ücretine ek olarak yaz dönemi ücreti de eklenebilir. Eğitim ücretlerinde vade uzadıkça fiyatta düşmektedir. Konaklama ücretleri için ise aile yanı farklı yurt daha farklı bir fiyat skalasına sahiptir.

Kanada dil eğitim almak için hem maddi hem manevi açıdan oldukça uygun bir yerdir. Kanada dil okulları,İngilizcesini geliştirmek isteyenler ya da okuduğu bölüme uygun orada daha iyi bir eğitim alacaklarını düşünenler için kaçırılmaması gereken fırsatlar sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.