Yunus Emre Aşkın Sesi…

“Yunus Emre Aşkın Sesi”, vizyondaki en yeni filmlerden biri. Tasavvuf ve Türk dili edebiyatı halk şairi Yunus Emre’nin yaşam öyküsü anlatılıyor.

Filmi izlemeyenleriniz varsa ve film hakkında merak ettiğiniz noktalar hakkında sizlere yardımcı olmayı ümit ediyorum. Yunus Emre Aşkın Sesi filmi mutlaka izlenmeli mi, nasıl olmuş, ne kadar etkileyici gibi film hakkındaki sorulara açıklık getirelim.

Filmde güçlü oyunculara yer verilmiş. Mevlana’yı Altan Erkekli, Sarı Saltuk’u Altan Gördüm ve Barak Baba’yı da Burak Sergen canlandırmış. En önemli rol olan Yunus Emre’yi ise Fetih 1453’deki Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran Devrim Evin üstleniyor.

Açık konuşmak gerekirse film beklentilerimin altında olmuş. Anlatım dili açısından bir çok kişinin anlayamayacağını düşünüyorum. Tasavvuf’la ilgilenmeyen insanlar filmdeki diyalogların çoğunu anlayamayabilirler. Her şeye rağmen filmde oyunculuğunu en iyi sergileyen kişi bence Bülent Emin Yarar’dı.

Film 3 sene kadar bir zamanda çekilmiş. Ama izledikten sonra 3 senede çıkan sonuç bumudur dedirtiyor insana. Filmdeki kadınların o döneme göre fazla abartılı ve süslü olması dikkat çekiyor. Görsel açıdan ise çok zengin bir film. Belgesel tadında Anadolu manzaraları izliyorsunuz. Filmi izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim…

Yunus Emre Aşkın Sesi filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.