Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Video izleme sitelerinden olan Youtube, internetten para kazanmak için en iyi yollardan biri.

Youtube’da video paylaşarak para kazanabilirsiniz. Bu yöntem ile oldukça iyi miktarda para kazananlar var. Bu kişilerden biri de siz neden olmayasınız?

Peki, nasıl kazanacaksınız?

İlk olarak Google hesabınız olması gerek. Sonrada bu hesabınız ile Youtube’da giriş yapacaksınız. Sonra da yükleyeceğiniz video için kategori kanallarını seçiyorsunuz. Daha sonra da kendi çektiğiniz ya da hazırladığınız videoları bu kanallarda yayınlıyorsunuz.

Şimdide bu videolardan para kazanmak için Google Adsense hesabınızın olması gerekiyor. Eğer varsa bu Adsense hesabını Youtube’a bağlamanız gerekli. Adsende hesabınız yoksa başvuruda bulunup alabilirsiniz. Bazen kısa sürede onaylanabiliyor. Bazen de bu süre zaman alabiliyor. Başvurusu onaylanmayan kişiler dahil olabiliyor.

Youtube’dan para kazanmak diğer web üzerinden yada blog yolları ile yayınlanan reklamlardan kazanılan yolla aynı. Videoyu kaç kişi izlerse ya da ne kadar tıklanırsa o kadar kazanıyorsunuz. Videolara reklam eklemek de paranızın artmasını sağlar.

Paylaşacağınız videolar için belirli kurallar nelerdir?

Telif hakkı içermemesi en başta gelen en önemli kriterlerden biri. Müzik ile olanlar içinse müyap’a ait olmaması gerekli. Videoda logoların bulunması paylaşımınızın kaldırılmasına neden olabilir.

Biraz uğraşıp ve kurallara uyduktan sonra iyi paralar elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile ayda en az 100 dolar gibi miktarda paralar kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.