“Yok artık!” dedirten Çin Malı

“Çin üretimi çakmalara dikkat” edin diye boşunma denilmiyor; Bu diskin içinden çıkanlara hayret edeceksiniz!

Fiyatlarıyla insanı bir anda aldatabilen Çin Malı ürünlere dikkat edilmesi açık bir gerçek. İşte bu durumdaki insanlardan bir tanesine de Rusya’da rastlandı.

Rusya’da yaşamını sürdüren ve adını açıklamak istemeyen bir kullanıcı, internet üzerinden Samsung marka  500 GB’lık bir harddisk (HDD) sipariş verdi. Her zaman olduğu gibi kullanıcıyı bu ürüne almaya ikna eden, ürünün neredeyse normalin yarısı olan fiyatıydı.

Disk kendisine ulaştığında hemen verilerini ve dosyalarını yedeklemeye alan kullanıcı, verileri kontrol ederken ilk şokunu yaşadı. Diskte verilerinin çok küçük bir boyutu bulunuyordu. Tekrar tekrar denemesine rağmen sonuç değişmedi.

Olay üzerine diski teknik servise götüren kullanıcı asıl şoku orada yaşadı. Diskin içinde ağırlığı arttırması için 2 adet bilya, 128 mb’lık bir flash disk ve ilginç bir mekanizma görüldü. Uzun süre şaşkınlık yaşayan kullanıcı, üzüntüyle evine döndü.

Atalarımız boşuna dememiş “Ucuz etin yahnisi yenmez.” diye 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.