YGS Sınav Giriş Yeri Öğrenme 2012

1 Nisan‘da yapılacak YGS Sınav Giriş Yeri açıklandı. Bu linkten sınav giriş yerinizi TC Kimlik numaranız ve Aday numaranız ile birlikte öğrenebilirsiniz.

ais.osym.gov.tr

Öğrencilerin dikkat etmesi gereken de bir konu var. Bu yıl ikamet ettiğiniz adrese sınav giriş kağıdı gönderilmeyecek. Bu kağıt TC kimlik numaranız ve aday nonuz ile birlikte ais.osym.gov.tr adresinden edinilebilecek.

Belgenin üzerinde ad, soyad, sınav yeri, sınav tarihi gibi bilgiler olacak. İnternetten edineceğiniz bu belgenin renkli veya siyah-beyaz çıktısını  sınav zamanı yanınızda bulundurmanız şart. Unutmadan da söyleyelim. Kağıdın arka tarafında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalı.

Sınav giriş belgesi yanında bulunmayan adaylar kesinlikle sınava alınmayacaklar.

Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak. Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecek. Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalı. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.