Yeşil Çay Kremi

Bildiğiniz üzere yeşil çayın cilt güzelliğinden metabolizma hızına kadar pek çok konuda olumlu etkileri bulunmaktadır. Bu çay diyet yapanlar ve sağlıklı yaşamak isteyenler tarafından düzenli olarak tüketilse de cilt bakımında kullanımına yeterli önem verilmemektedir.

Yeşil çayın antioksidan etkisinden cilt bakımı konusunda yararlanmamak büyük kayıp olur. Yeşil çay kullanılarak yapılan bakımlar özellikle göz çevresi olmak üzere yüzün ve cildin hemen her bölgesi için çok faydalıdır. Ayrıca yeşil çayın cildi sıkılaştırıcı etkisi de uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Yeşil çay kremi; bahsettiğimiz tüm etkilerden kolay bir biçimde yararlanmanıza olanak sağlar.

Yeşil çay bakımı yapmak için gözlere yeşil çay torbaları koymak, pamukla cilde yeşil çay sürmek gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Ancak bu işlemleri yapmak kimi insanlara zor gelebilir veya unutulabilir. İçeriğinde yeşil çayda bulunan antioksidan madde ve bileşikleri bulunduran, aynı zamanda nemlendirici etkisi de olan yeşil çay kremleri bu konuda imdada yetişiyorlar.

Çoğu prestijli kozmetik markasından veya güvenilir aktarlardan temin edilebilecek olan yeşil çay kremi ihtiyaç duyulan her an elleri, yüzü ve cildi nemlendirmek için kullanılabilir. Bu kremlerin özellikle gece yatmadan önce yüze uygulanması farkedilir bir sıkılaşma sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.