Yerli Arabamız 2012’de Trafikte!

Aracı üreten Oscar Makina firması. Ankara’nın Akyurt İlçesinde faaliyette bulunan firma 2012’de trafiye çıkacak olan Oscar City’nin prototipini üretti.

Saatte 90 KM yapabilen bu aracın menzili ise 160 KM. Birçok ülkeye elektrikli küçük araçlar ihraç ettiklerini belirten Genel Müdür Aydın Cömert, “Türkiye’de Renault’tan sonra ilk yerli üretim elektrikli otomobili biz yaptık. Bu kadar büyük firmalar içerisinde biz herkesten bir adım daha ilerdeyiz” dedi.

Yerli üretim konusunda gelişmeler güzel anlayacağınız. Bugün yerli uçak üretimi için bile  uğraşılar var. Türkiye’nin geliştiğini görmek güzel. (Her ne kadar geç kalınsa da…)

 

1 Yorum

  1. Şaban Cevapla

    Tasarım ve üretiminiz için ülke ve vatandaş adına teşekkür ederim sizler gibi başarılı ve tecrübeli firmalardan beklentimiz tüm heyecenımızla devam ediyor artık bizde yerli ve kaliteli lüx araçlara binmek için sabırsızlanıyoruz neolur üretin ve satışlara başlayın sanırım bizim gibi çok bekleyen vardır.
    Artık dış markalara rabet azalsın sizden beklentimiz sağlamlık kalite ve uzun ömürlü metaryaller kullanınız kazalarda süper koruma güvencemiz olsun vs.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.