Yeni Volkswagen Polo 2014 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

Dünya markası Volkswagen’in ilkbaharda pazara sunulacak olan Yeni Polo’su gerek donanımı gerek teknik özellikleri ile abisi Golf’u aratmayacağa benziyor.

Yeni Polo’nun boyutlarında ki büyüme gerçekten çok az. Uzunluk 2 mm arttığından hala 4 metrenin altında olması, park yapmada çok az sorun çekeceğini gösteriyor. Elbette Golf iç mekân ve bagaj hacmi olarak Polo’dan daha bonkör. Ancak LED’li farları, Polo Golf’tan daha önce kullanmaya başlayacak. Güneş ışığına daha yakın olan aydınlatma karakteriyle LED’ler xenonlara göre daha avantajlı. Polo’da basit bir hız sabitleyici yerine radar destekli, bir hız sistemi görev yapacak. Sistem öndeki araç ile mesafeyi sabit tuttuğu gibi aracı otomatik olarak durdurabiliyor.

Yine 2014 Polo’da şehir içi otomatik fren sistemi bulunuyor. Polo’da ilk kez opsiyonlu ayarlı süspansiyon sistemi kullanılacak. Elektronik kontrollü amortisörler 2 farklı moda çalışabiliyor. Bu da sürüş konforunu artırıyor. Polo’da ayrıca 5 ve 6 ileri manuel şanzımanın yanında DSG şanzımanda sunulacak.

Polo’nun iççilik kalitesi, Golf ile aynı. Bagaj hacmi ise 280-952 litre. Polo’nun bagaj hacminde herhangi bir değişikliğe gidilmemiş. 2014’ün İlkbahar aylarında Polo, 60-110 HP güç Aralığında 4 benzinli ve 3 dizel motor seçeneği ile piyasaya çıkacak. Yeni geliştirilen dizel motorlar, 3 silindirli ve 1.4 litrelik olacak. Bu değişikliklerle daha konforlu ve elit bir hale gelen Polo, Golf’a bir adım daha yaklaşmış oluyor.

2014 model Polo’nun fiyatı hakkında ise henüz resmi açıklama bulunmuyor. İlerleyen günlerde fiyat da resmiyet kazanacaktır.

volkswagen-polo-2014-8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.