Yeni Skoda Yeti 2014 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

Çek marka Skoda, Yeti modelinde kapsamlı bir makyaj gerçekleştirdi. Genel hatları sertleştirilen ve outdoor özelliği ilave edilen Yeti’de, en kapsamlı değişiklik motorda meydana geldi.1,6 litrelik motora DGS otomatik şanzıman kombinasyonu ilave edildi. Yeni Skoda Yeti, Şubat 2014’te satışa sunulacak. Skoda SUV modeli olan Yeti’yi 2009 yılında tanıtmıştı. O günden bu yana Yeti 270 bin adet sattı. Yeni Yeti yapılan makyajla daha sert ama ışık hatlara kavuşmuş. Skoda, Yeti’den 2014 yılı için 90 bin adet satış bekliyor. Türkiye’de 2013 yılında 1500 adet Skoda Yeti satılırken, yenilenmiş Yeti’nin bu rakamın iki katına çıkacağı bekleniyor.

Makyajlı Yeti’de, City ve Outdoor isimli iki versiyon halinde satışa sunulacak. Yeti’de makyaj daha çok dış görünüşte yapılmış. Ön panjur, ön tampon, yeni nesil logo, sis lambaları ve dikdörtgen farlar daha sert bir yüz ifadesi sağlamış. Yan alt koruma bölümleri, arka tampon, stoplar ve bagaj kapısı yenilenmiş. Arka stoplar da ise artık çift C şekilli aydınlatma yer alıyor. Aynı zamanda yeni renklerde ürün gamına eklenmiş. İç kısımda ise üç farklı donanım var. Anahtarsız çalıştırma, geri görüş kamerası, üç kollu çok fonksiyonlu direksiyon bu yeni donanımlardan. Park sistemi artık, paralel parkın yanında dikey park da yapabiliyor. Park hassasiyeti 60 santimetreye kadar inmiş.

Skoda Türkiye’ye ikisi benzinli(1,2 TSI 105Hp,-manüel,1,4 TSI DGS 122 Hp) ikisi dizel(1,6 TDI,2,0 TDI)olmak üzere dört motor seçeneği ile gelecek.2.0 TDI motorlarda 4×4 çekiş sistemi geliyor. Çekiş sisteminde bir önceki nesle göre Haldex sistemi kullanılmış. Yeti’nin özel arazi programı ile engebeleri daha rahat aşabilecek. Yeti otoyolda oldukça iyi bir sürüş sunuyor. Yerden yüksek olması ve geniş cam yapısı sayesinde, çevre görüşü de netleşmiş.

Yeni Skoda Yeti’nin fiyatının ise henüz belirlenmemiş olduğunu belirterek halihazırdaki modelin biraz üstünde olacağı bekleniyor.

skoda-yeti-2014-1

Picture 1 of 15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.