Yeni Skoda Octavia 2014 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

Skoda Octavia’nın ilk göze çarpan özelliği dönüşlerde aydınlatma fonksiyonuna sahip siyah sis lambaları. Sis lambalarının da ki bu tasarım ile aynı zamanda, viraj lambaları olarak kullanmak mümkün. Bu şekilde kısıtlı alanlarda bile iyi bir görüş sağlayan Octavia güvenli bir sürüş gerçekleştiriyor. Ters C şeklinde yanan arka farlar Yeni Octavia’nın karakterini ön plana çıkarmış. Bir önceki nesil Octavia’dan 102 kg daha hafif olan Yeni Octavia Motor tipine bağlı olarak 6 veya 7 ileri DSG Şanzıman ile gene motor tipine bağlı olarak 5 veya 6 ileri manuel şanzıman seçenekleri bulunuyor. Maxi-Dot ekran ile sürüş verileri ve otomobille ilgili sensorlardan alınan bilgiler anında ekrana yansıyacak. Bu teknoloji Skoda modelleri ararsında ilk kez Yeni Octavia’da kullanılacak.

Aracı park etmede sıkıntı yaşayanlar için otomatik park desteği, Büyük bir kolaylık sağlıyor. Sistem, yan yana veya arka arkaya park etmiş araçlar arasında uygun bir park yeri seçiyor ve hatta arka arkaya park etmiş araçların arasından sizi çıkarabiliyor. Bunun için tek gerekli olan paralel park yerinin araçtan 60 cm daha uzun olması. Anahtarsız Giriş  ve Çalıştırma Özelliği  (KESSY) sayesinde ile araç kumandaya gerek kalmadan kapıları açıp kilitlenebiliyor. Ayrıca Kessy sistemi sayesinde aracı anahtarsız çalıştırıp kapatmak mümkün.

Skoda Octavia ikisi benzinli, ikisi dizel olmak üzere dört motor seçeneği ile sunuluyor. Benzinli motorlar 1,2 TSI 105HP ve 1,4 TSI 140HP,dizel motorlar ise 1.6 TDI CR 105 HP ve 2.0 TDI CR 150 HP Green Tec versiyonları. Skoda Octavia1.2 TSI 105HP motorlu seçeneğinin yakıt tüketimi 100 kilometrede ortalama 4,9 litre iken, 1,6 TDI CR 105 HP dizel motorlu seçeneği, ise 100 kilometrede ortalama 3,8 litre yakıt tüketiyor.1.2 TSI 105HP motorlu aracın maksimum hızı ise 195 km/s.

Yeni Octavia’nın fiyatı ise 45.490 TL’den başlayacağı gelen bilgiler arasında. Bildiğiniz üzere motor seçeneklerine, eklenti özelliklere göre bu fiyat 65.000 TL’ye kadar çıkabilmekte.

yeni-octavia-2014-11

Picture 11 of 11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.