Yeni Fiat Egea 2016 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

Galeri 17 Aralık 2015 - 20:37 1893 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Yeni Fiat Egea 2016 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

Fiat Egea, Tofaş’ın 520 milyon dolarlık dev yatırımı ile satışa sunuluyor. Satışa sunulan yeni Fiat Egea sedan modeli ile karşımıza çıkıyor. Kasım ayında Türkiye’de satışa sunulan Egea manuel şanzıman ve üç farklı motor ile piyasaya sunuldu. Ülkemizde satışa sunulanFiat EgeaEasy, Urban ve Lounge olarak üç farklı donanım seviyesine sahip.

Tofaş’ın gözdesi Fiat Egea, Easy düzeyi 1,4 benzinli ve 1,3 dizel modellerde, Urban ve Lounge düzeyi ise 1,6 litrelik benzinli modelleri ile birlikte sunulmakta. Araç ilk etapta 1,4 litre 95 HP benzinli, 1,6 litre 120 HP Multijet ve 1,3 litre 95 HP multijet dizel seçenekleri ile satışa sunulmuştur. ÜlkemizdeFiat Egea, 5 ve 6 ileri vitese sahip manuel şanzımanlı modelleri ile satışı yapılmakta. Buna ek olarak yılbaşından sonra otomatik şanzımanlı 110 HP’lik 1,6 litre e-Torq motor versiyonununda satışa sunulması beklenmekte. 2016 yılının ikinci çeyreğinde satışı planlanan diğer bir motor seçeneği ise 1,6 litrelik Multijet turbo olması beklenmekte.

1497 mm yüksekliğe sahip aracımızda 520 litrelik bagaj hacmi bulunmaktadır. 4532 mm uzunluğu ve 1792mm genişliği ile İtalyan tasarımı yeni Egea şimdiden birçok araç sahibinin gözdesi olmuş durumda. Müşterilerinin beklentisini karşılamaya çalışan ve bu doğrultuda ciddi yatırım maliyetleri harcayan Tofaş, Fiat Egea yolcularına geniş iç mekân hacmi sunmaktadır. İç uzunluk bakımından sınıfının en iyisi olan Egea ön ve arka koltukta bulunan yolcuları için geniş bir diz mesafesi sunarak rahat ve konforlu bir yolculuk yapmamızı sağlıyor. Özelikle Lounge donanım paketinde 17 inçlik jantlar, elektronik iç dikiz aynası, navigasyon, geri dönüş kamerası ve far yağmur sensörü oldukça dikkat çeken özelikleri arasında yer almakta.

Kurabiye Fincan

Fiat Egea için iç tasarıma baktığımızda en düşük donanım Easy ile birlikte fonksiyonlu elektrikli direksiyon, manuel klima, elektrikli ve ısıtmalı dikiz aynalar, elektrikli ön ve arka camlar, yol bilgisayarı ve yüksek ayarlı sürücü koltuğu gibi özellikler dikkat çekmekte.

Üç farklı donanıma sahip yeni Egea, lüks sınıfında olmasına rağmen ezber bozan başlangıç fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Kasın ayında satışı başlayan Fiat Egea 49,900 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatlarla yeni sahiplerini beklemekte.

fiat-egea-02

Picture 1 of 7


Sinan
sinanguzel01@hotmail.com

Özel sektör çalışanı, internet sever, Ç.Ü. mezunu. Biraz futbol, biraz web, biraz teknoloji derken her şeyden bir şey...

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araba İhtiyacını Karşılamanın Kolay Yolu

Araba almak kimileri için bir lüks olmaktan çıkıp önemli bir ihtiyaca dönüşüyor. A...

Yeni Chevrolet Cruze 2016 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

Chevrolet markasının en çok satan modeli olan Cruze hakkında teknik bilgi...

Yeni Renault Megane 4 2016 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

Fransa’nın önde gelen otomobil üreticilerinden Renault’un en çok rağbet gören Megan modeli için 2016 konsep...

Yeni Renault Talisman 2016 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

2016 yılına damgasını vurmayı hedefleyen Fransız markası Renault, Talisman serisi ile yeni...

BU MAKALEYE YORUM YAP