Yeni Dizi “Paşa Gönlüm”

Kanal D’de yayınlanan yeni diziler gün geçtikçe yayından kaldırılırken bir yeni dizi daha start vermek için hazırlanıyor. Dizinin ismi “Paşa Gönlüm”. Başrollerde; Tarık Pabuçcuoğlu, Kerem Atabeyoğlu, Derya Alabora, Leyla Feray ve birçok oyuncunun yer aldığı dizinin yönetmeni ise Hamdi Alkan.

Dizinin konusundan biraz bahsedersek;

Leyla Feray’ın canlandırdığı Türkan karakteri, henüz 20’li yaşlarında Bursa’da halasının yanında yetişmiş bir kızdır. Halası Muazzez çok iyi bir kadındır ve Türkan’ı kızı gibi sever. Ama Türkan’ın eniştesi Muazzez ile aynı fikir de değildir ve Türkan’dan pek hoşlanmaz ve bunu fırsat buldukça belli eder. Türkan’sa tekstil atölyesinde çalışarak ailesine katkıda bulunmaya çalışırken, ondan saklanan bir gerçeği öğrenir ve artık halasının yanında kalmamaya karar verir. Böylelikle Türkan için İstanbul yolculuğu başlamış bulunur.

Dizinin isminde de yer alan bir de paşa dede var. Paşa Dede İstanbul’da eski bir köşkte yalnız başına yaşayan bir adamdır.

İstanbul’a gelen Türkan, seneler önce annesinin ona bıraktığı bir not bulur. O not sayesinde annesini bulmaya çalışır. Ama koca şehir de bu o kadar da kolay olmayacaktır. Paşa Dede ile Türkan tesadüf bir şekilde tanışırlar. Paşa Dede Türkan’ın durumunu öğrenir ve gidecek bir yeri olmadığını anlayınca ona köşkte kalması için teklifte bulunur. Türkan ilk başta bu teklifi kabul etmese de Paşa Dede onu bir şekilde ikna etmeyi başarır.

Paşa Dedenin iki oğlu da vefat etmiştir. Uzaktan akrabaları Mesut ve Bahtiyar köşkün peşindelerdir. İkisi de birbirlerinden hiç hoşlanmazlar. Tek ortak noktaları Dede’nin mirasına sahip olabilmek. Bu yüzden eve Türkan’ın gelmesinden hiç hoşlanmazlar. Mirasla ilgisi olup olmadığını anlamaya çalışırlar.

Mesut ve Bahtiyar birbirlerinden hiç hoşlanmasalar da oğulları Fikret ve Melih onların aksine çok iyi arkadaştırlar. Türkan’ın mahalleye gelmesiyle ikisi de ona aşık olurlar. Türkan’ın gönlünü kazanmak için savaş verirler. Ama Türkan’ın tek amacı senelerdir görmediği annesini bulabilmektir.

Paşa Gönlüm çok yakında Kanal D’de…

“Paşa Gönlüm” fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.