Yeni Dizi “Cinayet”

Kanal D’de yeni bir dizi daha ekranlardaki yerini almaya hazırlanıyor. Adı “Cinayet”.

Fragmanını ilk gördüğümde gerçekten çok ilgimi çekti. Sanki dizi değil de bir filmin fragmanıydı. Başrollerde Nurgül Yeşilçay ve Engin Altan Düzyatan’ı görünce daha da merak ettim.

Bir uyarlama daha…

Cinayet, Amerikan dizisi The Killing’den Türkiye’ye uyarlanacak. Filmin oyuncu kadrosunda; Uğur Polat, Şükran Ovalı ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimler de yer alıyor. Kanal D’de daha önce bu tarz olarak “Kanıt” dizisi vardı. Dizi final yaptığında çok tepki almıştı. Sonra Galip Derviş başladı ve onun yerini bir nebze doldurmuştu. Ama komedi açısından da ağırlık taşıdığı için polisiye dizi açısından pek ciddiye alınmadı. Şimdi Cinayet bütün boşluğu dolduracak gibi gözüküyor.

Dizinin konusu ise şöyle:

Dizide bir çok kişinin hayatlarından bahsediliyor. Bir gün uyandığında hayatı alt üst olan birinden. Mutlu bir ailesi varken kızının ölümüyle yıkılan bir babadan. Bir politikacının belediye başkanı olma yolunda adının cinayete karışmasından. Her şeyi arkasında bırakıp yeni bir hayat kuracağı gün, çözmesi gereken bir cinayetin çıkmasıyla gidemeyen bir komiserden.
Peki onca şeyin suçlusu kim?
Bu dizi gizem yüklü bir cinayeti çözmeye çalışmanın hikayesidir. Dizinin senaryosunu Gülden Çakır ve Sema Ali Erol üstleniyor. Dizinin yönetmeni ise Serdar Akar olacak.
Cinayet dizisi Ocak 2014’de Kanal D’de.

Dizinin fragmanı:
http://www.youtube.com/watch?v=ge8Z6HKyOmw

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.