Yeni Citroen C4 Picasso 2014 Özellikleri Fiyatı ve Fotoğrafları

Citroen’in ilk nesil C4 Picasso’su da gayet başarılı bir modeldi. Hatta ilk satışa sunulduğu yıllarda bu sınıfın en iyisiydi denilebilir. İlk nesil Picasso’yu başarılı kılan faktör modüler yapısı ve o döneme göre bir hayli modern olan iç tasarımıydı.

    Yeni Nesil Citroen C4 Picasso çıtayı daha da yükseltmiş. Dikkati çeken ilk husus yeni modelin oldukça hoş tasarımıydı. Yeni Citroen Picasso’nun şasisi bir önceki nesle göre 140 kg hafifletilmiş. Yeni Picasso dingil boyutlarının genişlemesi sayesinde, daha kompakt bir hale bürünmüş. Yeni Citroen C4 Picasso sınıfının en geniş diz mesafesine sahip(159 mm)Kompakt yapı sayesinde yaşam alkanı daha geniş ve ferah. Yeni Citroen C4 Picasso’nun panoramik camı ile, görüş açısı genişlediği gibi gün ışığından maksimum derecede faydalanılması sağlanmış. Yeni Citroen C4 Picasso iç mekânda kullanılan teknoloji ile de dikkat çekiyor.7 inçlik dokunmatik ekran ile aracın içinde tüm sistemler kontrol edilebiliyor.(klima, navigasyon, müzik sistemleri vb) Yeni Citroen C4 Picasso şu an ülkemizde sadece tek motor ve şanzıman seçeneği ile satışa sunuluyor. Turbo dizel motor,115Hp ve 270 Nm tork üretiyor.

Yeni Citroen C4 Picasso’nun maksimum hızı 189 km/s.0-100 km hızlanmasına 12.3 saniyede ulaşıyor. Araç 100 kilometrede ortalama 4 litre yakıt tüketiyor. Yeni Citroen C4 Picasso’nun 5 kişilik fiyatı 70 bin 400 lira. Eğer Picasso’yu 7 kişilik olarak almak isterseniz bu modelin fiyatı 79 bin 550 lira.

yeni-citroen-c4-picasso-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.