Yasak Aşk (Adore) Film Eleştirisi

Şahane görüntüsüyle bir deniz kenarı, denizin hemen yanı başında 2 güzel ev ve bu evlerde yaşayan 2 anne ve oğulları…

Bu iki kadının aşk hayatları anlatılıyor. Daha doğrusu aşk için yaptıkları. Bir günah işlerler ve aslında yapayalnız kalırlar. Hem gerçek hem de içsel bir yalnızlık bu. Yaşadıklarından kaçmaya çalışsalar da aslında yerinde saymaya devam ederler. Görüntüde kumsal ve sahil ana tema olduğu için görsel açıdan kusursuz bir film.

Filmin oyuncuları Anne Fontaine, Robin Wright ve Naomi Watts olunca iyi bir film olmaması için bir sebep yok. Öyküsü yalnızca seks, yalnızlık ve suç unsurlarından ibaret değil, aynı zamanda filmin çekildiği mekan ve kurgusuyla da kaliteli bir yapım. Hayat akıp giderken ve yaşları ilerlemeye başlayan, hiç beklemedikleri bir anda aşkı tekrar hisseden kadınların hikayesi. Aslında ikinci baharlarını yaşamaya çalışan ve bununda beraberinde getirdiği zorlukları aşmaya uğraşan 2 annenin hikayesi.

Yasak aşk bunun neresinde diyorsanız oda birbirlerinin oğullarına aşık olmaları! Bu tip filmler Türk ailelerine pek sıcak gelmese de, sonuçta bu bir film ve ismi de Yasak Aşk. İşlenen bir günahın sonuçlarını izleyeceksiniz. Robin Wright ve Naomi Watts’ı artık orta yaşlı kadın rollerinde görsek de hala taş gibi oldukları da bir gerçek.

Filmi ben beğendim. Yasak Aşk filmi isminin hakkını tam anlamıyla veriyor. Hala vizyondayken gidip izleyin derim

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.