Yapışık Kardeşler Film Yorumları

İlker Ayrık’ın hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği Yapışık Kardeşler, 30 Ocak’ta vizyona giren yerli komedi filmlerinden biri. Film, Selim ile Halim’in maceralarını konu alıyor. Bu iki kardeş doğuştan yapışık ikiz olarak dünyaya gelmişlerdir. Bu nedenle de hep birlikte yaşamışlardır. Ufak bir köyde yaşayan bu yapışık kardeşler, artık evlenmek isterler ve İstanbul’a gelirler. Bu evlilik hayalleri nedeniyle yolları Esra Erol’la bile kesişiyor.

Filmde yapışık kardeşleri Seksenler dizisinden tanıdığımız Hakan Bulut ile İlker Ayrık canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda ise oldukça ünlü isimler yer alıyor. (Müjdat Gezen, Erdal Tosun, Suzan Kardeş, Ivana Sert, Fırat Tanış, Bülent Şakrak ve Suat Sungur gibi…)

Son günlerde İlker Ayrık ve Hakan Bulut’u bütün programlarda görmeye başladık. Filmin tanıtımını yapmak için tüm kanalları gezdiler diyebiliriz. Ama bazı filmler var ki sadece sinema-haber programlarının dışında show programlarına katılmadan gişede ve halk tarafından beğeni topluyorlar. Yani aslında filme güveniliyorsa ve gerçekten ortaya çıkan işten eminlerse bunların hiç birine ihtiyaç yok. “Filmin tanıtımını yapmanın nesi yanlış?” diyebilirsiniz. Ama filmin reklamı için Bu Tarz Benim’de bile bu ikiliyi görünce bu kadarı da olmaz dedim. Benim gibi çevrem de her kanalda bu ikiliyi görmekten çok sıkıldıklarını dile getirdiler. Yani bu kadar çok göz önüne çıkmışken bir de sinemada kim izlemek isteyecek bilemiyorum.

Kısaca İlker Ayrık, daha önce Kedi Özledi gibi başarısız bir film ile akılda kalmışken daha titiz davranmalıydı. Eğer bu taktiklere rağmen film başarılı olsaydı, her şey için “eyvallah” denilebilirdi. Ama İlker Ayrık’ın her yerde (aksini söylemesi elbette beklenemez) “filmimiz çok komik” dediği halde hayal kırıklığı yaratması da ayrı bir konu. Özellikle çok fazla küfür olmamasına rağmen diyaloglardaki bel altı espriler çok rahatsız ediciydi. Ivana Sert’in oyunculuğundan hiç bahsetmiyorum bile. Gerçekten objektif olarak baktığım halde film nereden bakılırsa bakılsın elde kalıyor. Ama “yine de ben kendim izleyip karar vereceğim” diyorsanız size İyi Seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.