Yaktın Beni Film Yorumları

Usta oyuncu Uğur Yücel’in oğlu Can Yücel’in yönetmen koltuğunda oturduğu Yaktın Beni filmi, güçlü oyuncu kadrosu ile vizyondaki yerini aldı. Yaktın Beni filminin senaryosunu ise Ulan İstanbul dizisinin senaristliğini yapan Uğraş Güneş üstleniyor. Kadro ne kadar güçlü olsa da film izleyiciye ne yazık ki “Eksik bir şey mi var” dedirtiyor.

Filmin konusundan kısaca bahsedecek olursak; Selam (Sarp Apak), ailesini kaybetmiş bir itfaiye çalışanıdır. Bir anda ortaya dayısı Macit (Uğur Yücel) çıkar ve Selam’ın evine yerleşir. Selam ise İpek (Sinem Kobal) ile evlenme hayalleri kurarken, dayısının alt komşusu Leyla’ya aşık olması ortalığı iyice karıştırır. Filmde Uğur Yücel, Sarp Apak ve Sinem Kobal’ın yanı sıra Meltem Cumbul, Hasibe Eren ve Sezai Aydın gibi oyuncular da yer alıyor.

Filmin büyük çoğunluğu Uğur Yücel’in canlandırdığı Macit üzerinden ilerliyor. Yücel, bu filmde Canım Ailem dizisinde olduğu gibi yine “dayı” karakteriyle karşımıza çıkıyor. İzlerken o rolüyle benzerlikler taşıdığını açıkça görebilmek mümkün. Macit karakterinin bazı sahnelerde abartılı olması, seyirciyi hikayenin inandırıcılığından uzaklaştırıyor. Macit, iyilik yapmak isterken her defasında eline yüzüne bulaştıran bir adam. O yüzden zaten kendisi başlı başına bir bela iken, ekstra rol sergilemesi biraz yapmacık duruyor. Diğer oyuncular da ellerinden geleni yapmalarına rağmen senaryo doğrultusunda ortaya pek bir şey çıkmıyor. Uğraş Güneş’in başarılı bir diziden sonra böyle bir senaryoyla karşımıza çıkması ise oldukça tuhaf.

İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.