WordPress En İyi Benzer Yazılar Eklentisi: Contextual Related Posts

Bilindiği üzere internet alemini en çok kullanılan scriptlerinden birisi Wordress. Peki WordPress’i bu kadar popüler kılan ne? Elbette kullanım kolaylığı, açık kaynaklı olması, tema ve eklenti çeşitliliği… Bu çeşitliliğin içerisinde yer alan bir eklentiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz: Contextual Related Posts benzer yazılar eklentisi.

Benzer yazılar eklentisi olarak onlarca eklenti test ettik. Bu testlerin sonucunda bizlere en sağlıklı cevap veren Contextual Related Posts oldu.

Ajay isimli kullanıcı tarafından sunulan Contextual Related Posts eklentisi 60.000’den fazla indirmeye, 5 yıldız derecesine sahip. Bu eklentide bizi cezbeden ise mükemmel benzer yazıları okurlara sunması. Tüm yazıları analiz ederek sunduğu benzer yazılar, kullanıcıların okuduğu yazıya en yakın yakın yazılar. Örnekle açıklayacak olursak sitemizde bulunan Ahmet Kural ve Murat Cemcir Beyaz’la Göz Göze yazısına gösterdiği benzer yazılar aşağıda;

benzer yazilar

Contextual Related Posts eklentisi nasıl kurulur?

WordPress panelinizden Eklentiler > Yeni Ekle yolunu takip ediniz. Arama butonuna Contextual Related Posts yazınız ve gelen ilk ektenti için “Şimdi Kur” butonuna tıklayınız. Eklenti yüklendikten sonra “Eklentiyi etkinleştir” ile eklentiyi aktif hale getiriniz.

Contextual Related Posts ayarları nasıl yapılır?

Neredeyse tüm ayarlar ayarlı olarak geliyor. Eklentideen ister fotoğraf olarak isterseniz link olarak çıktı alabiliyorsunuz.

Ayarlar konusunda inceleme video ile yapılacaktır. Takipte olunuz, sağlıcakla kalınız! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.