WordPress 5.6 Özellikleri Neler?

WordPress 5.6 Özellikleri Neler

WordPress altyapısını kullanan kişileri yakından ilgilendiren WordPress 5.6 güncellemesi önemli özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Yapılan bu yeni güncelleme birçok yeniliği beraberinde getirdi. WordPress 5.6 özellikleri neler? Bu özellikler bize nasıl bir kolaylıklar sunuyor ve olumlu, olumsuz yönleri neler, kısaca bu konulara değineceğiz.

Dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip olan içerik yönetim sistemi WordPress, her güncellemeden sonra birçok yeniliğe imza atmayı başarıyor. WordPress 5.6 versiyonu ile karşımıza çıkan en önemli özellikleri;  düzenleyici güncellemeleri, default temalar, otomatik güncellemeler üzerinde yapılan değişiklikler ve uygulama şifreleri olduğunu görüyoruz.

WordPress 5.6 Özellikleri

PHP’nin son sürümünü desteklemeyi amaçlayan WordPress 5.6 versiyonu, PHP 8.0.0 ile uyum içerisinde çalışabilecek ya da en azından şu an için o şekilde görülüyor. Beta sürümü ile kullanıcılara sunulan yeni PHP sürüm uyumu oldukça başarılı görülüyor. Tüm PHP versiyonlarına önem veren WordPress, bu konuda tam zamanlı çalışmalarını sürdürüyor. Yeni nesil kod yapısı ile sistemin güncel kalması açısından PHP uyumu oldukça önemli bir detaydır. Beta sürümünün oldukça iyi çalıştığını ve daha sonraki günlerde tam uyum içerisinde olacağını belirtmek isteriz.

WordPress 5.6 Özellikleri Neler

WordPress 5.6 Özellikleri Neler?

WordPress 5.6 ile karşımıza çıkan en önemli özellikleri:

Yeni versiyon sayesinde kullanıcıya özel sunulan uygulama şifre özelliği ile farklı WP API’lerine doğrulanmış istekleri gerçekleştirebilecekler.

  • Blok düzenleyicideki birçok yenilik
  • Yeni bir varsayılan tema olan; Yirmi Yirmi Bir
  • Büyük sürümler için otomatik güncellemelerin yapılmış olması
  • WordPress 5.6’daki site sağlığı farklılıkları
  • REST API Kimlik doğrulaması için uygulama şifreleri
  • PHP 8 için daha iyi bir kullanım
  • Geliştiriciler için ek değişiklikler

WordPress 5.6 versiyonunda çok daha fazlasını bulmak mümkün. Kullanıcı arayüzü geliştirmeleri, erişebilirlik üzerinde yapılan iyileştirmeler, yüzlerce hataların ortadan kaldırılması ve buna benzer yenilikler karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.