Windows 8 Test Sürüşü Başladı

Bildiğiniz üzere Microsoft boş durmuyor ve yeni Windows üzerinde çalışıyor.Microsoft ; arama motoru Bing , İnternet Explorer , Windows Live Araçları , Windows Phone derken çalışmalarını Windows 8 için de sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde geliştirici BUİLD fuarında yeni Windows 8’i tanıtan Microsoft yeni işletim sistemi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Yeni metro ve ribbon arayüzleri sayesinde Windows 7’den çok daha farklı bir Windows bizleri bekliyor olacak.Microsoft açıklamalarında Windows 95’ten bu yana en heyecan verici sürümün Windows 8 olduğunu söylüyor.Bunun nedeni ise kuşkusuz tablet bilgisayarlara verdiği dokunmatik tam destek.Tabletlerle uyum içinde çalışan yeni Windows’un geliştiriciler için sürümü yayınlandı.Bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz.

Bu arada yeni Windows’un henüz 2 gün bile olmamasına rağmen 500.000 indirmeyle rekora koştuğunu da belirtmeliyim.

 

 

LİNKLER YENİLENİYOR

 

Editör Notu : Yeni Windows ne kadar heyecan verici özelliklerle geliyor olsa da bu sürümler ne Beta ne de kararlı sürüm.Beta öncesi geliştirme sürümleri.Güvenlik açıkları ve kararlılık sorunları mavcut olabilir.Günlük kullanım için uygun değildir.Sadece denemek veya nasıl göründüğünü merak ediyorsanız kısa sürede göz atıp kaldırmanız önerilir.İso dosyasını DVD’te yakın ve boot ekranı ile yüklemeye başlayın.Eğer sadece nasıl göründüğünü merak ediyorsanız Virtual Box uygulaması ile sanal olarak deneyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.