Windows 8 Sürümleri Belli Oldu

Windows 8 2012 son çeyreğinde çıkacak.Ancak Microsoft şimdiden işletim sistemi hakkında önemli bilgileri vermeye devam ediyor.Ekim 2012’ye kadar insanların kafasında soru işareti bırakmayarak Windows 8’i yayınlamak istiyor.Microsoft tüm Windowslarda olan sürüm farkları ve içeriği hakkında bilgi verdi.Böylece Windows 8 alırken kullanıcıların kafası daha az karışacak.Çünkü Microsoft sürüm sayılarını azalttı.

Windows Xp’de Home ve Professional olmak üzere 2 tane olan sürümler Vista ve Windows 7 ile 5-6’yı bulmuştu.Haliyle kullanıcılar hangisini seçmek istediğini merak ediyor ve bazen hiç kullanmayacağı özellikle donatılı Ultimate sürümüne fazlaca para ödüyorlardı.

Bunun önüne geçmek için sürümleri iyi incelemek ve farklarını bilmek gerekiyor.İşte Windows 8 sürümleri ve içerikleri ;

Windows 8 Home Premium : Bu sürüm temel Windows 8 olup Windows 7 Starter , Home Basic ve Home Premium sürümlerinden yükseltme alabilecek.Çoklu monitör desteği olacak.

Windows 8 Professional : Bu sürüm de Windows 7 Pro ve Ultimate yerine geçecek ve bu iki sürümden de yükseltme alabilecek.Ek özellik olarak şifrelenmiş sanallaştırma teknolojileri, PC yönetimi ve domain bağlantıları gibi çeşitli özellikler beraberinde gelecek.

Windows 8 Enterprise : Bu sürümde ise Professional’in tüm özelliklerini kullanabileceğiz ve  ek olarak IT tabanlı çalışan şirketlere yönelik özellikler eklenecek.

Bir diğer sürüm ise ana sürüm olmayacak.Windows RT olarak geçecek ARM tabanlı işlemciler için önyüklü olarak tablet ve dokunmatik diğer cihazlarla gelecek. Satın alınamayacak ve Windows Media Player Bütünleşik gelmeyecek.

Tüm sürümlerin de fiyat bilgisi henüz açıklanmadı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.