Windows 8 İçin Resmi Facebook Uygulaması

Teknoloji gündeminde bir yeni haber daha yerini aldı.

Windows 8 kullanıcılarının uzun süredir beklediği facebook haberi sonunda geldi.

Windows 8 uzun bir süredir piyasada olmasına rağmen kullanıcıların şikayetçi olduğu önemli bir nokta vardı. Windows 8’in modern ara yüzü kısmında facebook uygulamasının olmamasıydı. Aynı zamanda resmi olarak instagram uygulaması da yok. Hal böyle olunca bazı yasak yollara bile başvuruluyor.

Facebook, Windows 8’de kullanılabilmek için, 3. Şahıs kişilerin hazırladığı resmi olmadığı halde bu uygulamaların Windows 8 mağazalarında satışına izin veriyor. Oldukça fazla sayıda da kullanımı görülmüştür.

Bu arada Microsoft bir açıklamada bulundu ve resmi olarak facebook uygulaması için yapılan etkinliklerin, facebook ile beraber ilerlediğinin haberini verdi. Ama henüz yayınlanma tarihi ile ilgili kesin bir tarih yok. Büyük ihtimalle bu uygulamanın Windows 8.1 ile beraber yayınlanacağı bekleniyor.

Microsoft’un kendi Twittter sayfasından yapılan haberde, bu uygulamanın Windows 8.1’in gelmesiyle beraber olacağı açıklandı. Resmi bir haber olduğu için Windows 8 kullanıcılarının beklediği bu uygulama çok yakında denilebilir.

Daha hızlı olması, yüksek çözünürlüklü netliği ve seri paylaşım  gibi yeni özellikleri ile bekleyenleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Facebook daha bu olayla ilgili kesin bir bilgi vermedi ama Microsoft’un Facebook’un izni alınmadan bu şekil bir duyuru yapılmayacağı konuşuluyor. En önemlisi de Facebookda hisse sahibipleriden biri Microsoft. Çıkan haberlerin yanında  yapılan duyuruların önemi artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.