Windows 7 Kullanımı Windows XP’yi Geçti

Efsane işletim sistemi yıllardır ölmüyor.Ama Microsoft her seferinde onu yok etmek için elinden geleni yapıyor.Windows Vista’nın çıkmasıyla Vista kullanımının artacağını düşünenler yanıldı.Çünkü Microsoft Vista’da fena çuvallamıştı.Fakat son amiral gemi Windows 7 ile tekrar eski satış rakamlarına ulaşan Microsoft dahası bu satışlarda rekor da kırdı.

Bir süredir de Windows Xp’yi öldürmek isteyen Microsoft 2009 Ekim’de başladığı bu mücadelesinin meyvelerini Ekim 2011’de topluyor gibi.Zira Windows 7 kullanımı global pazarda Windows Xp’yi geçmey başardı.StatCounter’ın araştırmasına göre Windows 7 hızla yükseliyor ve Windows XP ise aynı oranda düşüyor.Bu sonuç tabii ki de Microsoft’un yüzünü güldürse de fanatik xp kullanıcılarını üzecektir.Çünkü Nisan 2014 Xp adına son gün.Bu süreden sonra XP hiç bir şekilde desteklenmeyecek.Windows Live ve İnternet Explorer araçlarında desteğini çok önceden çeken Microsoft bu tarihte artık 10 yıllık işletim sistemine öldürücü darbeyi indirmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.