WhatsApp’ta Engellendiğiniz Nasıl Anlaşılır?

WhatsApp uygulamasından istediğiniz kişileri kolayca engelleyebiliyorsunuz. Peki sizde başkasının telefonunda engellenmiş olabilir misiniz? Olabilirsiniz tabi ki. Bunu öğrenmenin basit yolları var. Bir tanesi Last Seen dediğimiz son görülme özelliğiyle ilgili. Bunun dışında iki basit yolla engellenip engellenmediğinizi anlayabilirsiniz.

En son giriş tarihi

Bu yöntem tam anlamıyla size kesin sonuç vermez. Çünkü en son girilen tarih dediğimiz bölümle oynanabiliyor. Yani bu durum tek başına bir şey ifade etmiyor. Tarihle birlikte fotoğraf ve gönderdiğiniz mesajların iletilip iletilmediğini kontrol edin.

Çift tik özelliği

WhatsApp uygulamasından mesaj gönderildiğinde mesajın hemen yanında bir tik oluşuyor. Birinci tik mesajı gönderdiğiniz anlamına, ikincisi ise mesajın kişiye iletildiği anlamındadır. Yani çift tik demek kişinin mesajı okuduğu anlamına gelmez. Sadece mesajın telefona ulaştığını ifade eder. Karşı taraf sizi engellemişse eğer hiçbir şekilde mesajınız çift tik olmaz.

Durum ve fotoğraf değişimleri

Aylar geçmesine rağmen kişinin bilgileri ve resminde bir değişiklik yoksa bu engellendiğiniz anlamına gelebilir. Çünkü eğer engellenmişseniz kişiyi görmenize rağmen durum güncellemelerini göremezsiniz. Eğer tamamen emin olmak istiyorsanız bir arkadaşınızın telefonundan numarayı ekleyerek kişinin WhatsApp bilgilerini inceleyebilirsiniz. O zaman gerçekler anlaşılacaktır.