WhatsApp Veri Paylaşımı Onaylanırsa Ne Olur?

WhatsApp Veri Paylaşımı

Gündemin en önemli konuları arasında yer alan WhatsApp, kullanıcıları ile arasında büyük uyuşmazlık ortaya çıktı ve hal böyle olunca da, kullanıcılar; WhatsApp veri paylaşımı onaylanırsa ne olur? WhatsApp gizlilik ilkesi veri paylaşım ne anlama gelir? Sorusuna cevap aramaya başladı..

Dünyanın en büyük ücretsiz mesajlaşma ve aynı zamanda görüntülü konuşma uygulaması olan WhatsApp, yeni zorunlu gizlilik politikası ile gündeme geldi. Bu karardan memnun kalmayan birçok kullanıcı uygulamayı silme kararı ile tepkilerini gösterirken, kimi kullanıcı ise; bu soruna çözüm aramaya başladı. Facebook ile bağlantı zorunluluğunu getiren uygulama, Avrupa Birliğini bu kararın dışında bıraktı.

WhatsApp Veri Paylaşımı

AB ülkelerini bu yeni gizlilik politikasının dışında tutularak, aralarında Türkiye’nin de olduğu ülkeler için gizlilik politikası zorunlu hale getirildi. WhatsApp veri paylaşımı onaylanırsa ne olur?

WhatsApp, Hangi Verileri Paylaşıyor?

Facebook şirketlerinin bünyesinde yer alan WhatsApp, diğer Facebook şirketlerinden gerekli bilgiyi alır ve aynı şekilde bu şirketlerle bilgi paylaşımı gerçekleştirir. Hizmetlerimizin ve Facebook Şirketi Ürünleri dahil olmak üzere bu şirketlerin sunmuş olduğu olanakların devam ettirilmesi, sunulması, anlaşılması, iyileştirilmesi, desteklenmesi, özelleştirilmesi ve pazarlanması amacıyla bu şirketlerden aldığımız bilgileri kullanabiliriz ve aynı şekilde bu şirketler de bizim onlarla paylaştığımız bilgileri kullanabilirler. Bu amaçlar doğrultusunda;

  • Dağıtım sistemlerinin ve altyapının iyileştirilmesine yardımcı olmak,
  • Hizmetlerimizin ya da onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,
  • Facebook Şirketi Ürünlerinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü çoğaltmak, örneğin; sistemleri güvence altında tutmak ve tehditler, spam, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele içerisinde olmak,
  • Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek, örneğin sizin yerinize önerilerde bulunmak (grup bağlantıları, arkadaşlar veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler), özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek ve WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp’ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.