Web Sitenizi Hızlandırın

Wordpress 08 Haziran 2013 - 15:09 738 KEZ OKUNDU 2 YORUM YAPILDI

Blogunuz yavaş mı? Okuyucular için deneyimlerinizi geliştirmek istiyor musunuz? Bu dünyada anlık haz, içerik dağıtım açısından gerçekten büyük önem taşır. Web sitenizin hızını artırmanın yollarını keşfetmek için okumaya devam edin.

Web Sitesi Hızı Neden Önemlidir?

İlk izlenim yönünden yeni ziyaretçilerin sitenize gelmesini sağlayan şey yükleme hızı ve tasarımıdır. Fantastik bir web sitesi olsa bile sayfanızda yeterince hız yoksa onlar web sitesi tasarımını görmeden, ziyaret etmeyi bırakabilir. Buna ek olarak, Google en iyi arama sonuçları sunmak için çabalar. Bu yüzden web yükleme hızları büyük bir önem taşır. Bir site yeterince hızlı değilse, sizin sıralamada kaybettiğiniz anlamına gelir. İşte size yardımcı olacak bazı basit adımlar ile bir WordPress sitesinin hızını artırmanın yolları:

Kurabiye Fincan

WordPress eklentilerini  azaltın: Eklentilerin sayısının yüksek olması blogunuza bir hava katar ama web sitenizin hızını yavaşlatır. Lütfen eklentileri dikkatli seçin ve sadece gerçekten web siteniz için ihtiyacınız olanları kullanın.

Spam yorum silme: Web sitenizin hızını yavaşlatır, başka bir uygulama veritabanınızda binlerce spam yorum tutuyor. Düzenli olarak veritabanından spam yorum silmeyi unutmayın.

Uygun bir hosting sağlayıcı alın: WordPress bir araba gibidir. Doğru yakıtı verirseniz daha hızlı çalıştırabilirsiniz. Çalıştırmak için, WordPress gibi belirli kaynakların ihtiyacı bellek ya da merkezi işlem birimi barındırılan sunucudur (CPU) vb…

Kişisel temanızı akıllıca seçin: Basit bir tema tercih edin, ancak ek görünümler için bir çerçeve gibi eklentiyi blogunuza ekleyebilirsiniz. Ayrıca, gerçekten önemli olan SEO özelliklerinin tema ile birlikte olduğudur.

Kişisel Veritabanı Optimize: Yukarıda belirtilen temel olarak, spam yorum ve sonrası revizyonlar silmeyi öğrendik. Veritabanı, WordPress sitesi hakkında her şeyin depolandığı yerdir ve sunucu üzerinde fiziksel dosyaları, yüklenenler, tema ve eklentileri farklıdır. WordPress mesajları, sayfa, yorum, ayarları ve eklenti bilgileri saklamak için veritabanını kullanır. Bir sayfa yüklendiğinde her zaman, veritabanı okur. Veritabanı şişirilmiş ise, bulunmuş bilgi ve görüntülenecek sayfa daha uzun sürebilir.


Funda
funda_muslu@hotmail.com

İstanbul doğumlu, sinemayla yakından ilgilenen ve keyifli yazılar paylaşmaya çalışan bir kimyacı..

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WordPress En İyi Benzer Yazılar Eklentisi: Contextual Related Posts

Bilindiği üzere internet alemini en çok kullanılan scriptlerinden birisi Wordress. Peki Wo...

WordPress Nasıl Kurulur?

Bu yazıda sizlere en popüler blog scriptlerinden olan ve tamamen ücretsiz olan Wor...

WordPress 3.3.2 Sürümü Duyuruldu

WordPress 3.3.2 sürümü çıktı.  Henüz Türkçe versiyonu yok ancak birkaç saate çıkacaktır. Takipte olun.

nrelate Related Content – WordPress Benzer Yazılar Eklentisi

"Wordpress kullanıpta Wordpress'ten bahsetmemek olmaz." ilk Wordpress konumu açıyorum. Başlıkta...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 2 )