Web Sitenizi Hızlandırın

Blogunuz yavaş mı? Okuyucular için deneyimlerinizi geliştirmek istiyor musunuz? Bu dünyada anlık haz, içerik dağıtım açısından gerçekten büyük önem taşır. Web sitenizin hızını artırmanın yollarını keşfetmek için okumaya devam edin.

Web Sitesi Hızı Neden Önemlidir?

İlk izlenim yönünden yeni ziyaretçilerin sitenize gelmesini sağlayan şey yükleme hızı ve tasarımıdır. Fantastik bir web sitesi olsa bile sayfanızda yeterince hız yoksa onlar web sitesi tasarımını görmeden, ziyaret etmeyi bırakabilir. Buna ek olarak, Google en iyi arama sonuçları sunmak için çabalar. Bu yüzden web yükleme hızları büyük bir önem taşır. Bir site yeterince hızlı değilse, sizin sıralamada kaybettiğiniz anlamına gelir. İşte size yardımcı olacak bazı basit adımlar ile bir WordPress sitesinin hızını artırmanın yolları:

WordPress eklentilerini  azaltın: Eklentilerin sayısının yüksek olması blogunuza bir hava katar ama web sitenizin hızını yavaşlatır. Lütfen eklentileri dikkatli seçin ve sadece gerçekten web siteniz için ihtiyacınız olanları kullanın.

Spam yorum silme: Web sitenizin hızını yavaşlatır, başka bir uygulama veritabanınızda binlerce spam yorum tutuyor. Düzenli olarak veritabanından spam yorum silmeyi unutmayın.

Uygun bir hosting sağlayıcı alın: WordPress bir araba gibidir. Doğru yakıtı verirseniz daha hızlı çalıştırabilirsiniz. Çalıştırmak için, WordPress gibi belirli kaynakların ihtiyacı bellek ya da merkezi işlem birimi barındırılan sunucudur (CPU) vb…

Kişisel temanızı akıllıca seçin: Basit bir tema tercih edin, ancak ek görünümler için bir çerçeve gibi eklentiyi blogunuza ekleyebilirsiniz. Ayrıca, gerçekten önemli olan SEO özelliklerinin tema ile birlikte olduğudur.

Kişisel Veritabanı Optimize: Yukarıda belirtilen temel olarak, spam yorum ve sonrası revizyonlar silmeyi öğrendik. Veritabanı, WordPress sitesi hakkında her şeyin depolandığı yerdir ve sunucu üzerinde fiziksel dosyaları, yüklenenler, tema ve eklentileri farklıdır. WordPress mesajları, sayfa, yorum, ayarları ve eklenti bilgileri saklamak için veritabanını kullanır. Bir sayfa yüklendiğinde her zaman, veritabanı okur. Veritabanı şişirilmiş ise, bulunmuş bilgi ve görüntülenecek sayfa daha uzun sürebilir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.