Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı Film Eleştirisi

The Secret Life Of Walter Mitty…

Aslında o bir yönetmen… Ama biz onu hep oyunculuk yaparken tanıdık. Kimden mi bahsediyorum. “Ben Stiller”den tabi ki. Komedi filmlerinde en sevdiğim oyunculardan biridir. Özellikle “Zor Baba” filminde onu tanımayanlar bile çok güldü.

İşte bu sefer yine yönetmen tarafına tanık olacağımız bir filmle karşımıza geldi. “Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı” filminde hem yönetmen koltuğuna oturdu, hem de oyuncu olarak başrolde yer aldı.

Walter Mitty, hayal gücü çok yüksek biridir. Hayal dünyasından gerçek yaşama geçişlerin olduğu sahneler izliyoruz. Walter, ünlü bir dergide çalışırken dergi el değiştirmeye karar verir ve Walter’ın çalıştığı bölüm kapanacaktır. Son bir işi kalmıştır. Çok özel ve son çalışma olan derginin en önemli parçalarından biri kaybolmuştur. Ve zamanı çok azdır. Hayalindeki o entrikalı yaşamı bu sefer gerçekten yaşamaya başlar.

Walter, hayalinde yaşadığı birçok olayı bir anda gerçek hayatında da başına geldiğini görüyor. Film komedi filmi olarak adlandırılsa da dram türüne de rastlamıyor değiliz. Filmin normale göre biraz uzun olması izleyicinin sıkılmasına yol açabiliyor. Çok önemli sahnelerin kesinlikle olması için mi uzun olmuş peki? Hayır. Aksine süreyi doldurmak için gereksiz bir sürü an izliyoruz. Buna rağmen film çok iyi ve sona erdiğinde garip bir duygu içimize çöküveriyor.

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı, son dönemdeki Sinema dergisinin kapanması ile ilgili üzücü duruma da parmak basmış bulunuyor. Walter’ın çalıştığı derginin geldiği noktayla bu olay birebir benzerlikler taşıyor.

İyi seyirler…

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı filminin fragmanı:
http://www.youtube.com/watch?v=5reYifsDP4c

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.