Vücut Tipine Göre Bikini-Mayo Seçimi

Kusursuz bir vücuda sahip olanlar şanslı. Ya olmayanlar? Üstelik plajda bütün kusurlar ortaya çıkıyor. Bunu gizlemenin de yolları var. Vücudunuza göre mayo ve bikini seçerseniz kusurları kapatabilirsiniz.

Geniş omuz:
Askıları birbirinden iyice ayrık modeller omuzları daha dar gösterir. Mayo ya da bluz şeklinde bikini üstleri kusurlarınızı örttüğü gibi tüm vücut tiplerine de uygundur.

Büyük göğüs:
Tercih etmeniz gereken, alttan balenli ve yarım atlet tipinde bikiniler ya da toparlayıcı bir görüntü çizen mayolar. Bol desenli, parlak, bol aksesuarlı kumaşlar yerine şık ve sade olanları tercih edin. Üst kısmı büzgülü, şeritli, dantelli, taşlı modellerden uzak durun. Göğüs arası çok açık olan modeller ve üçgen şeklinde olanlar da size göre değil.

Küçük göğüs:
Boyundan bağlamalı üçgen bikinileri rahatlıkla giyebilirsiniz. Geometrik desenler ya da çiçek desenleri de sizin için ideal. Ama göğüsleriniz çok küçükse içi dolgulu push-up üstleri kullanmalısınız. Straplez bikini üstleri de küçük göğüslülere çok yakışıyor.

Göbek:
Yüksek belli bikiniler, şort ya da etekli altlar size göre. Belinizi ortaya çıkartan renk ve desene oyunlarına da başvurabilirsiniz. Ufak desenli modeller de size uyar. Üçgen bikini giymeye kalkmayın, tüm dikkatleri hiç istemediğiniz bir biçimde üzerinize çekersiniz. Düz renk mayoları tercih edin.

Geniş kalça:
Etekli mayolar kalçalarınızı daha geniş göstereceği için size uymaz. Çok oyuk olmayan bikini altlarını tercih edebilirsiniz. Kalçayı sıkıca saran, yüksek belli, yanları kalın bantlı altlar ve mini şortlu modeller seçin. Farklı renkte bir bikini üst de sizi kurtarır, çünkü dikkatleri göğüslere çeker.

Orantısız vücut:
Tek parça ve dikine derin kupları olan mayolarla boy göstermelisiniz. Bikini, alt ve üst olarak vücudu böler. Şişman bölge daha çok ortaya çıkar. Önerdiğimiz mayo ise sağ ve sol olarak bölecektir. E bu durumda kilolu bilgeniz görünmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.