Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Kilo alıp verildikten sonra cildi sıkılaştırmanın birçok yolu vardır.

Gevşek cilt hamilelikten de kaynaklanmış olabilir. Cildinizin sıkılaşması zaman alıyorsa, okumaya devam edin. İşte kilo kaybı sonrasında cildinizi sıkılaştırmanın yolları:

1. ÇOK HIZLI KİLO VERMEYİN

Hızlıca kilo vererek sadece sağlığınıza zarar verirsiniz. Bu cildinizde sarkmalar da yapabilir. Kilo kaybı sonrası cildi sıkılaştırmanın yollarından biri yavaş kilo vermektir. Unutmayın, zaman sizin arkadaşınız ve kilo kaybınızın sağlıklı olmasını istiyor!

2. SIKILAŞTIRICI KREMLER

Cilt sıkılaştırıcı kremler kesinlikle sıkılaştırmada en iyi yollardan biridir. Hatta bitkisel maddeler, bazı  E ve A vitaminleri cildinizdeki kolajen ve elastini artırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

3. MASAJ YAPTIRIN

Haftalık masaj ile kilo kaybından sonra cildin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Masaj cildinizin daha sıkı olmasına yardım eder.

4. AĞIRLIK ÇALIŞIN

Eğer amaç kilo kaybından sonra cildi sıkılaştırmaksa ağırlık çalışabilirsiniz. Eğer erkeksi görünümlü olurum gibi endişeleriniz varsa, olmasın. Cildinizin altında yağsız kas vardır ve bu seksi görünmenize yardımcı olacaktır. Haftada üç kez egzersiz çalışmak yeterli olacaktır.

5. BOL SU İÇİN

Günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Vücudunuz sulu olduğunda, cildinizinde parlak görünmesini sağlar ve sıkılaştırır.

6. YOGA YAPIN

Yoga stresi azaltmaya ve rahatlatmanıza yardımcı olur. Daha kolay kilo vermenize hatta kilo kaybı sonrası cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilir. Birkaç haftada ne kadar esnediğinizi sizde fark edeceksiniz.

7. JİMNASTİK YAPIN

Jimnastik, kas yapmak için en iyi yöntemdir ve kilo kaybından sonra cildi toparlamak için bile etki gösterir. Haftada üç ya da dört kez jimnastik, şınav ve daha fazla egzersiz zevkli olabilir ve aynı zamanda cildinizin yeniden sıkılaşmasına yardımcı olur.

8. SERT SABUNLARDAN KAÇININ

Sülfat içeren sabunlar çok fazla kurudur ve cildi tahriş edebilir. Eğer kilo kaybından sonra cildinizi sıkılaştırmaya çalışıyorsanız, sülfat barındırmayan ürünler kullanın.

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.