Vücut Duruşunuzu Düzeltin

İyi bir duruş için, ayakta durmak, yürümek, oturmak ve hareket faaliyetleri sırasındaki pozisyonlar çok önemlidir. Vücut eğitim içerir. Size duruşunuzu geliştirmek için birkaç yapılması ve yapılmaması gerekenleri sunuyoruz.

Duruş bozukluğu zamanla olur

Kötü duruş, zamanla kan damarlarındaki sinirler ve kaslar ile ilgili sorunlara yol açar. Diskler ve eklem gibi omurganın anatomik özelliklerini değiştirebilir.

Eğer uzun boylu bir kişi iseniz, dikkat çekmeyi önlemek için yanlış bir şekilde oturuyor olabilirsiniz. Duruş alışkanlıklarının vücudu şekillendiren uzun süreli etkisi vardır.

Duruşunuzun değişmesinde ilk adım oturmak, yürümek yada ayakta iken yanlış hareketlerden olabilir. Duruşunuzun sağlıklı olup olmadığını anlamaya yönelik en iyi yaklaşım, yürürken kendinizi gözlemlemektir. Tepeden tırnağa vücut hareketlerinize odaklanın.

Duruşunuzu kontrol etmenin için başka bir yolu bir ayna önünde hareketlerinizi kontrol etmektir.

İyi bir duruş için yapılması ve yapılmaması gerekenler:

  • Otururken, omurga statik bir pozisyonda ağırlığı uzun süre taşımak için tasarlanmış değildir ve bu gelecekte omurga komplikasyonlarına neden olabilir.
  • Bir sandalyeye oturup, belinize veya omurilik bel bölgesine optimum destek almalısınız. Bu iyi bir duruş sağlamak ve uzun vadede bel ağrısını önlemeye yardımcı olacaktır.
  • Birçok insanın ayakta ellerini cebinde tutma alışkanlığı vardır. İyi bir duruşu korumak için uygun şekilde ayakta elleri vücudun yanlarında tutmak gerekir.
  • Uyurken yan yatmak yerine, sırt üstü yatmak duruşunuzu geliştirmek için yardımcı olabilir.
  • Ne tür yastık kullandığınız bireysel bir tercihtir, ancak düz yastık daha iyidir.
  • Günlük 15-30 dakikalık bir sırt egzersiz programı, mükemmel sonuçlar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.