Vizyon Filmleri: Yerçekimi (Gravity)

2013 ABD yapımı bilim kurgu/gerilim filmi Yerçekimi (Gravity) zeki bir tıp mühendisiyle deneyimli bir astronotun beklenmedik bir şekilde uzayın derinliklerinde yapayalnız kalmalarının öyküsünü anlatıyor ve bunu gerçekten mükemmel bir şekilde yapıyor. Bu film için evinizden çıkıp bulabileceğiniz en büyük ekranlı sinema salonuna gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Hatta filmi 3D olarak izlemelisiniz. Başından sonuna kadar nefesinizi kesecek sahneler ve sesler barındıran, olağanüstü teknik detayları olan bu etkileyici yapımı laptop ekranından seyrederseniz çok şey kaçırmış olursunuz.

Filmin konusu şöyle: Bir uzay mekiğinde ilk uzay yolculuğuna çıkacak olan Dr. Ryan Stone son derecede zeki bir tıp mühendisidir. Mekiğin yönetimi yetenekli ve tecrübeli bir astronot olan Matt Kowalsky’dedir. İkili rutin bir keşif yürüyüşü yaparken araçları bir cismin çarpması yüzünden parçalanıp kullanılamaz hale gelir. Stone ve Kowalsky sonsuz karanlığın içinde yeryüzüyle iletişimleri bütünüyle kesilmiş durumda kalırlar. Başlangıçtaki korku duygusunun yerini paniğe bırakırken sınırlı miktardaki oksijenleri de giderek tükenmektedir. Yerçekimi filminin sorusu belli: Talihsiz ikilinin bu derin karanlıktan kurtulup dünyaya dönmesi mümkün olacak mıdır?

Yönetmen Alphonse Cuaron senaryosuna da katkı yaptığı filmi kotarırken oldukça zorlanmış ve görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ile beraber istedikleri çekimleri gerçekleştirebilecek bir teknoloji bulmaları 4 yıldan fazla sürmüş. Bu titizliğin ne kadar mükemmel sonuçlar verdiğini görmek içinse filmi izlemek gerekiyor; büyük ekranlı bir salonda ve 3 boyutlu olarak lütfen.

Yerçekimi filminin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Gerçekten müthiş bir performans sergileyen Sandra Bullock, ünlü aktör George Clooney, Ed Harris, Amy Warren ve Eric Michels. Orijinal adı Gravity olan bu heyecan verici gösteri 90 dakika sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.