Vicdan Dizisi Bekleneni Verdi

Kanal  D’nin bu sene başlattığı bir furya varsa da oda dizilerinin tek kelimeden oluşan isimleri. Başrollerini gördüğümüzde epeydir ekranlarda yüzlerini görmeye alışık olmadığımız o iki isim. Ahu Türkpençe ve Timuçin Esen.

İlk bölümü ile geçen hafta ekranlarda start verdi. “Vicdan” temiz bir iş çıkardı ve Kanal D’nin yine yüzünü kara çıkarmadı. Çarşamba günleri ekranlar da olacak olan dizi en az “Merhamet” kadar kalıcı olacak gibi gözüküyor. Üstelik arka arkaya çıkmaları da yayın akışı açısından kuvvetli bir kitleyi ekrana bağlayacaktır.
Dizinin bel kemiğini oluşturacak sağlam oyunculuklar ve yepyeni yüzlerinde olduğu bu kadro izleyiciye de yeni bir keşif sağlama olanağı da sunuyor. Ayrıca aralarında Küçük Kadınlar’ın Armisi Hande Soral’ın kız kardeşi Buse Soral’ı da görmek, izleyici açısından oyunculuğunu değerlendirmek ve yorumlar üretmek için farklı bir seçim olmuş. Tam bir Türk dizisi ortaya konulmuş.

Özetle konu şöyle; “yıllar geçmiştir ve Ahu Türkpençe’nin (Keriman)’ın tekrar İstanbul’a döneceği haberi, ailesi ve eskiden büyük bir aşk yaşadıkları izlenimini sezdiğimiz Yunus (Timuçin Esen)’ide heyecanlandırır. Yunus, sebebini bile bilmeden ayrı kaldığı kızın dağılmışlığını üzerinden atmak isterken yıllar içinde, şirket ortağı sahibi olmuş ve ülkenin en ileri gelen lojistik firmasında çalışmaya başlamıştır. Bambaşka bir yol çizerek yeni bir hayat kurmuştur. İşte bu haber onu alt üst etmeye yetmiştir bile.”
Özellikle son günlerde tartışma konusu olan kızlı erkekli ev göndermesi mesajı da dizide çok kurnazca verilmiş. Dayı rolünde gördüğümüz Timuçin Esen’in karakterini henüz çözemedim. Psikolojik sorunluları olan birimi, yoksa histerik bir tip mi tam kavrayamadık ama bu da diziyi gizemli hale sokuyor.  Kavga sahnesini büyütmek istenilmiş, olay olgusu her zaman izleyiciyi heyecanlandırır algısı biraz abartılmış. Ama yinede hem endişe duyup bir sıçrayıp, hem de dakikalarca yumruk atan çocuğu gördükçe kanalı değiştirmek istemiyordu kimse. Şimdiden güzel bir başlangıç oldu diyebiliriz. Her hafta çarşamba günleri saat 20:00’da sizlerle ekranlarda. İyi seyirler…

Vicdan 2. Bölüm fragmanı:

http://www.youtube.com/watch?v=2dSF7eEx9ks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.