Ve Siber Savaş Başlıyor…

Korktuğum konulardan birisidir. Hemen hemen evinde bilgisayar olmayan kalmadı. Bu hem iyidir, hem kötüdür aslında. Ne kadar korunursa korunsun kapısı açık bırakılmış bir ev gibi olabilir bilgisayar.

İnternette görmüşsünüzdür. Sanal savaş yavaş yavaş başlıyor. Anonymous uluslararası hacker grubunun Türkiye internetine saldırmaya başlıyor. Buna karşılık olarak ta Türk hackerlar atağa kalkıyor.

Cihan’ın haberine göre “Cyber-Warrior”‘a bağlı AKINCILAR ve CW Askerleri idimli Türk hacker grupları, Başta ABD ve Avrupa olmak üzere Anonymous’a destek veren tüm internet sitelerine savaş açtığını ilan etti.

İnternete getirilmesi planlanan filtreleme sistemine savaş açan Anonymous,” Operasyon Türkiye” adıyla duyurdukları saldırıda başta TİB olmak üzere birçok devlet sitelerine saldırmışlardı. Tahminimce bize pek bir zarar vereceklerini düşünmüyorum.

Bu saldırıya karşı atağa kalkan AKINCILAR ve CW Askerleri grupları en büyük saldırıyı yaptıklarını belirterek, Anonymous adlı grubun faaliyetlerini sona erdirene kadar devam edeceklerini söyledi.

Sonumuz hayır olsun diyelim…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.