Vay Başıma Gelenler 2,5 Film Yorumları

Vay Başıma Gelenler 2,5 filmi, daha önce Hüsnü Şenlendirici ve Metin Keçeci’nin başrollerini paylaştığı filmin 2.si. Bu defa filmde Yıldırım Memişoğlu, Bülent Çolak, Fatma Toptaş ve Çiğdem Tunç gibi isimler yer alıyor. Filmin senaristi Semra Dündar, ilk filmin aynısını yeni oyuncu kadrosuyla sinemaya taşımış. İlk film istenileni veremediği halde filmin 2.sini çekerek büyük bir cesaret işi göstermiş ama yine elinde patlamış.

Filmin genel hikayesinden biraz bahsedelim; Vay Başıma Gelenler 2,5’da Kerim karakteri odak nokta olmuş. Kerim, işsizlik mağduru bir adamdır. Bu yüzden erotik filmlerde rol alarak parasını kazanıyor. Bir gün hiç görmediği babasının varlığından haberdar olur. Babası çok zengindir ve aynı zamanda hastadır. Ölmeden önceki tek isteği yaşadığı eve oğlunun taşınmasıdır. Kerim de babası öldükten sonra eve taşınır. Üvey annesi ve kardeşleriyle tanışmış olur. Kerim evde hiç hoş karşılanmaz. Çünkü artık o da mirasa ortaktır. Aynı zamanda babası ölmeden önce gizli bir tarikatın başkanı olduğu için şimdi ise yerine Kerim geçmek zorundadır. Devamında ise Kerim’in başına gelen komik olayları, yani klasik maceralar izliyoruz.

Filmi izlemeyenler fragmandan da göreceklerdir ki birçok sahnede küfür var. Filmin tamamına bakacak olursak fragmandakinin on katı küfür yer alıyor. +13 etiketiyle vizyona giren film, her sahnede küfür diyaloglarından rahatsız olmayan, hatta komik bulan izleyicilerin hoşuna gidebilir.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.