Vampir Akademisi

Tüm dünyayı kasıp kavuran Vampir Akademisi (Vampire Academy) adlı roman serisinin ilk sinema filmi 14 Şubatta vizyona giriyor. Kimsenin tahmin edemediği kadar büyük bir hayran kitlesine sahip olan Vampir akademisi okuyucuları heyecanla film için gün saymaya başladı.

Kitapta başkarakter olan Rose’u  “Ringer” dizisiyle hatırladığımız “Zoey Deutch” canlandırıyor. Diğer bir ana karakter olan Dimitri’yi ise “Daniel Kozlovsky” canlandırıyor. Lissa’nın o güzel ve duru duruşunu da oyuncu “Lucy Fry” ‘nin canlandırması ile izleyeceğiz.

Okumayanlar için söylemeliyim ki Dimitri’nin yeri Rose’un gözünde çok ayrı bir yerde. Rose’la aralarinda 7 yaş fark olmasına rağmen üstüne üstlük daima ögretmen-ögrenci ilişkisi kurmaları gerekmesine rağmen, Victor Dashkov’un Lust Charm’li büyülü kolyesi sayesinde kendilerini bir anda yatakta bulurlar. Gerisini artık hayal etmek pekte zor değil.

Lissa: Zarif, narin yapılı, tam bir çıt kırıldımdır. Aynı zamanda iyi kalpli bir ruh kullanıcısıdır.

Rose: Lissa’nın en iyi arkadaşı.

Dimitri: Dövüşçüdür, dövüş tanrısı da denilebilir.

Christian: Kibirli ve dışlanmış soylu kandan gelen bir moroi. Lissa’nın erkek arkadaşı.

Adrian: Dengesiz bir karaktere sahiptir. Bu da bir ruh kullanıcısı olmasından kaynaklanır.

Bu kişilerin yalnızca aşk hayatından ibaret olduğunu ve hemen pembe dizi gibi bir şey olarak düşünmeyin, ardı ardına gelen karışıklıkların kahramanlarımızın yakasını bırakmayan felaketlerden de meydana geldiğini de bilin.

Filmin konusu kısaca şöyle:
Rose  yarı ölümlü ve yarı vampir bir dhampirdir. En yakın arkadaşı ise Lissa ‘dır. Aynı zamanda her daim Strigoi’lerden korunmaları da gerekmektedir. Böylelikle başları dertten kurtulmayan Rose ve Lissa sürekli tehlike ve heyecan dolu anlar yaşayarak gerilim yaratırlar. Tabi bu sırada akademide aşık olacak vakit bulup bunu bir trajediye dönüştürmeyi de ihmal etmezler.

İşte filmin beklenen fragmanı:
http://www.youtube.com/watch?v=aV2i20_xWos

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.