Vajinismus Nedir? Ne Zaman Tedavi Edilebilir?

Spor 22 Kasım 2015 - 6:50 723 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Vajinismus Nedir? Ne Zaman Tedavi Edilebilir?

Türkiye’de her 10 kadından birinin sorunu olan vajinismus, birçok mutlu çiftin korkulu rüyası. Vajinismus tedavisi doğru zaman diliminde uygulandığında, yüzde yüz başarılı bir tedavi sürecidir.

Vajinismus çiftler arasında ilişki denemesi sırasında, bayan partnerin kasılarak cinsel ilişkiye izin vermemesidir. Çiftlerin kâbusu olan, cinsel hayatlarındaki kaliteyi düşüren ve hatta boşanmalara kadar sebebiyet veren bu hastalığın tedavisi günümüz şartlarında yüzde yüz başarı ile sonuçlanmaktadır.

CİSED başkanı Dr. A. Cem Keçe ‘ye göre “ Hastalığın tedavisi için en uygun zaman dilimi yaz aylarıdır. İlişki sırasında kadının kanama, acı ve ağrı yaşama korkusundan dolayı bacaklarını kasması sonucu cinsel birliktelik eşler arasında olumsuz sonuçlanmaktadır. Erkeklerin bu noktada yapabilecekleri hiç bir şey bulunmamaktadır. Tedavi olmayı düşünmeyen çiftler uzun yıllar bu duruma boyun eğmek zorunda kalmaktadırlar.  ”

Kurabiye Fincan

Hastalık cinsel işlev bozuklukları bakımından tedavisi yüzde yüz mümkün olan tek hastalıktır. Vajinismus tedavisi için uygun zaman dilimi olarak yaz ayları uygun görülmektedir. Çiftlerin kâbusu olan hastalığın tedavisinde, psikoloji çok önemlidir. Yapılan araştırmalara göre yaz aylarında tedaviye başlayan çiftler bu dönemde dinlenmeye, rahatlamaya ve stres atmaya zaman ayırarak, tedavide yüzde yüz başarıyı yakalayabilmektedir.


ETİKETLER:
Sinan
sinanguzel01@hotmail.com

Özel sektör çalışanı, internet sever, Ç.Ü. mezunu. Biraz futbol, biraz web, biraz teknoloji derken her şeyden bir şey...

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maç Sonuçlarına Anında Ulaşın

Türkiye, futbolun deyim yerindeyse 7'den 77'ye ilgiyle takip ediliği bir ülke; fakat, son yıllarda sayıları...

UEFA Tüm Zamanların En İyi Takımlarını Açıkladı! İşte Türk Takımları

UEFA, 2017 yılı biterken Şampiyonlar Ligi ve Şampiyon Kulüpler Kupası tak...

Soğuk Havalara Karşı Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Gün geçtikçe soğuyan havalar, şüphesiz bizlere kış aylarının adım adım yaklaştığını göstermekte. Yazdan kal...

BU MAKALEYE YORUM YAP