Vajinal Beyazlatma Nedir?

Son yıllardan sıklıkla tercih edilen vajinal beyazlatma işlemleri kimyasal peeling ve diğer silt soyma uygulamaları ile yapılsa da en etkili sonuç için lazer işlemlerinden yararlanılmaktadır. Vajinal beyazlatma ya da ağartma olarak ifade edilen çalışmada lazer ile gerçekleştirilecek olan uygulamanın başarı oranı son derece yüksektir.

Vajinal beyazlatma işlemleri son derece sık tercih edilen estetik bir işlem olmak ile beraber son derece kolay ve kısa sürede etki gösteren de bir işlemdir. Vajinal beyazlatma işlemi için öncelikle uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezi için krem sürülür. Böylelikle işlem sırasında kişi herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaşamamaktadır. Ortalama yirmi beş dakika süren seans ile alanda melanosit hücre yani kararmaya sebep olan hücreler parçalanır. İşlem sonrasında bölgede kararma yaşanır. Bu son derece normal olarak kabul edilmektedir. Akabinde ise ölü hücre tamamen dökülerek yerine beyazlamış olan cilt dokusu gelir.

Vajinal bölge beyazlatma işlemleri ile ilgili olarak tek seans yeterli sayılabilmektedir. Vajinal beyazlatma işlemleri sonrasında iyileşmenin tamamen elde edilmesi on gün sürmek ile beraber kişi bu on gün içinde sosyal yaşantısına devam edebilir.

Vajinal beyazlatma işlemleri sonrasında tavsiye edilen krem ve uygulamalara da dikkat edilmesi önemlidir. Ankara vajinal bölge beyazlatma işlemleri ile ilgili olarak konusunda uzman ve deneyimli hekim Esra Çabuk Cömert desteğinden yararlanabilirsiniz.

Vajinal Beyazlatma Kalıcı mı?

Vajinal bölge beyazlatma işlemleri sıklıkla tercih edilen estetik bir uygulama olmak ile beraber tek seansın yeterli sayıldığı bir işlemdir. Lazer ile yapılacak olan işlem sonrasında alanda yer alan kararmış doku soyularak dökülür. Böylelikle üst kararmış tabaka giderek yerine alt tabaka olan pembemsi cilt dokusu yerleşir.

Vajinal beyazlatma işlemleri kalıcı bir uygulama olup etkisini de kısa sürede gösteren bir işlemdir. Beyazlatma işlemlerinin yumurtalık, rahim ya da rahim ağzına herhangi bir olumsuz etkisi de bulunmamaktadır.

Ankara vajinal bölge beyazlatma işlemleri ile ilgili olarak seans çalışması ve uygulama yapılacak olan çalışma hakkında bilgileri almak için Esra Çabuk Cömert ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.