Uzaydaki astronotla dünyadaki müzisyenin ilginç düeti

Jethro Tull grubunun kurucusu  Ian Anderson ile Uluslararası Uzay İstasyonu(UUİ)’ye bağlı astronotlardan Catherine Coleman bir ilke imza atarak düet yaptılar. Flüt eşliğindeki düet izlenmeye değer.

Coleman ve Anderson, Rus kozmonot Yuri Gagarin’in 12 Nisan 1951’de uzaya çıkan ilk insan olmasının 50.yılı şerefine Fransa kökenli dans ezgisi “Bourree” yi üfledi.

Geçtiğimiz hafta yerden 355 km yüksekte UUİ’de şarkının bir kısmını çalan Coleman’a Cumartesi günü Anderson eşlik etti. İkilinin performansları NASA tarafından birleştirilerek yayınlandı.

Ian Anderson besteyi bitirdikten sonra “UUİ’deki Albay Catherine Coleman’a teşekkürler. Bugünkü kozmonotların, bilim adamlarının ve astronotların, 50 yıl önceki roket kahramanlarının parçaları olduğunu hatırlamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 6 aydır UUİ’de görev yapan Coleman ise ” Burada çalmak tarif edilemez. Çoğu zaman gözümü kapatarak çalıyorum.” diyerek sözünü tamamladı.

Daha önce de bu tip rsitaller veren Coleman ayrıca Bandella isimli müzik grubunun flütçüsü.

(Cihan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.