Uzaya Gitmek İster Miydiniz?

         Dünyamızın atmosferinin dışına yani uzaya yolculuk etmek ister miydiniz?Bu konudan haberiniz var mı?

Virgin Hava Yolları ve Virgin Radio’nun sahibi Sir Richard Branson yeni bir atılıma daha imza atıyor ve Dünyadan isteyen herkesi uzaya götürmeyi planlıyor. Böylelikle yeni bir şirket ismi daha kuruyor Virgin Galactic.Artık bu astronotlara özgü bir şey olmaktan çıkıyor.

Richard Branson böyle bir düşünceye hayalleri ile başladığını söylüyor ve bu hayallerini nasıl gerçekleştirdiğini anlatıyor bir demecinde  biraz bahsediyor: ”Ben çocukken hep uzaya çıkmayı hayal etmişimdir ama bir türlü gerekli zamanı ve donanımı bir türlü elde edememişimdir ama ilerleyen yaşım ve şirketimin yükünün benim üstümden biraz daha kalkması ile ben hayalim olan uzayı görmeyi en sonunda gerçekleştirebileceğimi ve bu şekilde de Dünya’da uzay turizmini başlatan ilk insan da ben olacağım diyerek yeni bir çağ açıyor ve bizlere Virgin Galactic uzay hava yolu şirketini takdim ediyor!”  Uzaya çıkmak aslında şimdilik pahalı; çünkü sadece bu işi Virgin Galactic yapıyor.

Rekabet daha ortalarda yok bize gerekli olan para ise 200.000 dolar. Bu da tabiki şimdilik zengin kesimlere hitap etmekte. Ama gelişen teknolojiler ve artan rekabetler sayesinde Richard Branson bu fiyatın ileride düşeceğini de bildirmekte. Bir kaç yapılan sağlık testlerinden başarıyla geçtikten ve 200.000 doları ödedikten sonra artık 6 kişilik uçakta yerinizi almış bulunuyorsunuz. Tek problem bu yolculuğun uzaya çıkınca 6 dakika sürmesi;ama talep çok fazla 400 kişi uzay yolculuğu yapmak için şimdiden başvurmuş durumda şirkete. İlk yolcularıyla 2013-2014 yılları arasında uçağın son gelişmeleri tamamlandıktan sonra uçmayı planlıyorlar Richard Branson’da ilk yolcularından biri

Umarız bu teknolojiler bir an önce gelişir ve ucuzlar da belki bakarsınız bizlere de kısmet olur ve bir gün bizde kendimizi uzayda bulabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.