Uyuyana Kadar Film Yorumları

Reklamlarda sürekli fragmanının yayınlanmasından dolayı birçok kişinin haberdar olduğunu düşündüğüm Uyuyana Kadar filmi, gerilim – gizem türünde bir yapım. Başrollerinde Nicole Kidman ve Colin Firth gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Son dönemde sıkça tercih edilen kitap uyarlamaları fikri bu film içinde uygulanmış. S.J. Watson’ın Uyuyana Kadar isimli romanından uyarlanan film, hafızasını kaybeden bir kadının yaşadığı zorlu süreci anlatıyor. Genel hikaye olarak aslında çok güçlü bir alt yapısı olan ve finalde ters köşe taktiğini uygulayan film, ne yazık ki eksikliklerinin kurbanı oluyor.

Christine Lucas (Nicole Kidman), geçirdiği bir kazadan sonra her sabah hiç bir şey hatırlamadan uyanıyor. Filmde ara ara geçmişe gidilmesi ise izleyiciyi merak ettiriyor ve hikayeye daha da odaklanılmasını sağlıyor. Filmin hikayesi Memento ve 50 First Dates filmlerine benzetilse de finalde  olayların aslında başka şekilde işlediğini öğreniyoruz.

Uyuyana Kadar filmi, maalesef kitabın okuyucu kitlesini hayal kırıklığına uğratıyor. Özellikle kitaptan uyarlanan birçok filmde karşılaştığımız en büyük sorun, romanda yer alan pek çok detayın filmde yer almaması oluyor. Maalesef bu eksiklik Uyuyana Kadar filmi için de geçerli.

Özetle Uyuyana Kadar, gizem – gerilim türündeki izleyici kitlesi için kolay lokma olarak adlandırılabilir. Vasatın üstünde sayılabilecek bir film olan Uyuyana Kadar, birçok filmde rastladığımız gibi karakterlerin gerçek yüzünün finalde ortaya çıktığı ve aslında her şeyin göründüğü gibi olmadığı klişelerini barındıran bir film. Ters köşe mi ters köşe! Ama finale gelmeden bazı şeyler önceden tahmin edilebildiği için havada kalan bir final.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.