Uyku Düzensizliğini Ortadan Kaldırın

Yetişkin kişi ortalamasında, gece 7 ile 8 saat uyku önemlidir. Ancak uykusuzluk dünya çapında milyonlarca insanı etkilemekte. Uykusuzluk ve uyku yoksunluğu ile ilişkili sağlık sorunları, işlevsiz bir bağışıklık sistemi, erken yaşlanma, kilo alma ve kalp hastalıklarının riskini arttırmakta.

Neyse ki tehlikeli haplara veya takviyelere başvurmadan da gece uyuya bilinir.

1. Yulaf ezmesi

Karbonhidrat bakımından çok zengin olduğu gibi yatmadan önce yenmesi gereken büyük bir aperatiftir. Serotonin doğal üretimini (ruhu yükseltir ve sizi mutlu hissettiren bir nörotransmitter) teşvik eder. Kötü bir gece uykusu, gecenin ortasında uyanma gibi durumlarda yatmadan önce bir kase yulaf ezmesi tüketmek, bu durumu ortadan kaldıracaktır.

2. Muz

Yulaf ezmesi gibi, muz da serotonin ve melatonin düzeylerini artırır. Muz, yıllardır doğal bir uyku indükleyici olarak kullanılmıştır. Ayrıca, bu lezzetli meyve aynı zamanda doğal, hızlı ve verimli bir şekilde dinlenmek ve kas gevşetici olarak da bilinmektedir.

3. Tohumlar Ve Kuruyemiş

Sadece güçlü ve sağlıklı bir kalbi teşvik etmek değil, aynı zamanda doğal ve yan etkisi olmayan tohumlar ve fındığın sağlık için faydaları boldur. Ayrıca, onlar da antioksidanların büyük kaynaklarıdır. Yatmadan önce tüketilen küçük bir fincan badem veya keten tohumu bir bebek gibi uyumanıza yardımcı olacaktır!

4. Sıcak Süt ve Bal

Bal kaslarınızı ve zihninizi rahatlatır. Ilık süt, amino-asit adı verilen triptofan  içerdiği için, yatmadan önce tüketilmesi gereken harika bir içecektir. Bu, doğal bir uyku ilacı gibi davranan, lezzetli ve besleyici bir içecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.