Ütopya Yarışmacılarını Tanıyalım!

Acun Ilıcalı’nın TV8’i satın aldıktan sonra Hollanda formatından uyarlayıp yayınlamaya başladığı Ütopya yarışması, hafta içi her gün akşam saatlerinde yayınlanıyor. Yarışma tarz olarak Biri Bizi Gözetliyor ve Ünlüler Çiftliği ile benzerlikler taşıyor. Ütopya, aynı zamanda resmi internet sitesinden 24 saat canlı olarak izlenebiliyor.

En başında başlarını sokacakları bir evden başka bir şeyleri yoktu. Ne yatakları vardı ne de banyoları. Zamanla çalışıp kazanarak kadınlar ve erkeklerin odaları ayrıldı. Herkesin kendine ait yatakları oldu. Cafeleri, sahneleri ve mutfaklarına kadar her şeyleri kendilerinin yaptıkları yarışmada bir kişi diskalifiye olurken, Popstar yarışmasından tanıdığımız Abidin Özşahin ise yarışmacı olarak Ütopya’ya katıldı. Yarışmacılar anlaşmazlıklardan dolayı iki grup haline bile bölündü. Zamanla değişen eleme sistemiyle birçok kişi elenirken, sık sıkta yeni yarışmacılar dâhil olabiliyor. Elenen yarışmacıları biryana bırakırsak şuanda Ütopyada yer alan yarışmacıları gelin yakından tanıyalım.

Semih Öztürk:

Ütopya’nın asi çocuğu Semih, bir kişinin diskalifiye olmasına sebep olacak kadar güçlü bir yarışmacı. Yarışmadaki Kurretülayn’ın peşinden koşmuş ve sonunda kendisine aşık etmiş biridir. Paul Valery Üniversitesi’nde Tiyatro, Marmara Üniversitesi’nde Radyo-Televizyon ve Sinema, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ise Aktör’lük eğitimi almıştır.

Kurretülayn Matur:

Semih’in biricik aşkı Kurretülayn, Audrey Hepburn hayranı oyuncu bir kızdır. Oyuncu olarak pek tanınmasa da aslında birçok dizide yan rollerde yer almıştır.

Türkan Gözcü

Ütopya’nın en çalışkan ismi olan Türkan, İzmir’de yaşıyor. 8 sene önce eşini kaybeden Türkan, Ütopyada süt sağıyor, yemek yapıyor, örgü örüyor. Kısaca yarışmanın en güçlü isimlerinden biri.

İnci Satır:

Yarışmanın en çok konuşan kadınlarından biri olan İnci, Satış Temsilciliği yapmaktadır. Ütopyada Bir yarışmacıya aşık olmuş ve hüsrana uğramıştır.

Noyan Uzer:

Yarışmaya yeni katılan Noyan, 20 yaşında olmasına rağmen konuşmaları ile güçlü bir yarışmacı olduğunun sinyallerini verdi. Okçuluk ve Basketbolla ilgilenen Noyan, Turizm ve Otel üzerine eğitim almıştır.

Murat Rışvan:

Oyun konsolu tamirciliği yapan Murat, yarışmanın komik isimlerinden biri. Evli 2 çocuk babası olan Murat, yemek yamayı bildiğini söylese de yarışmada bu yönünü hiç göremediğimiz yarışmacılardan biri.

Altar Gültekin:

İlk başlarda davranışlarıyla yarışmacılar tarafından pek sevilmese de zamanla çalışkanlığı ve efendiliği ile halkın sevdiği isimlerden biri oldu. Atlar, Endüstriyel Tasarım öğrencisi, 22 yaşında ve karakalem çizimlerde başarılı olan bir yarışmacı.

Özlem Sezgin

İki çocuk annesi Özlem, eşini yakın zamanda kaybetmiş, fotoğrafçılık yapan bir yarışmacı. Ütopyada büyük kavgalarda yer alan ve haksızlığa dayanamayan Özlem, duygusal yarışmacılardan biri.

Serkan Ercan:

Milli sporcu olan Serkan, uzun süredir Amerika’da yaşayan bir yarışmacı. 33 yaşında ve evlidir. Ütopyadaki en adaletli ve efendi yarışmacılardan biri.

Tuncay Kes:

Sanatın her dalıyla içli dışlı olan Tuncay, resim yapıyor, gitar çalıyor ve dağcılık eğitmenliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.