Üretken Olmanın Yolları

Bir süre kayıt yapmak

Bir hafta süreyle her gün tüm faaliyetler için harcanan zamanı yazın. Bu size nereye ne sürede gittiğinizin bir taslağını verir ve size zaman çalan şeyler hakkında bir fikir verecektir. Daha verimli hale getirir ve verimlilik katacak yollar belirler.

Her ne pahasına olsun dikkat dağılmasını önleyin

E-postalar, anlık iletiler, metinler ve sosyal siteler iş yerlerinde karşılaşılan ortak dikkat dağıtıcı olaylardır. Tamamen kaçının. Cep telefonunuzu kapatın veya sessiz moduna ayarlayın. Sohbet çevrimdışı kalsın. İşinizde bir internet bağlantısı kullanımı gerek yoksa bağlantıyı sonlandırın. Bu işinize daha iyi odaklanmak ve bunu zamanında bitirmenize yardımcı olacaktır.

Kendi hızınızda çalışın

Çoğunlukla diğer insanlarla rekabet etmek kaçınılmazdır. Verimliliğiniz onlar tarafından ölçülemez farkına varın. Kendi hedeflerinizi belirleyin ve onlara bağlı kalmayın.

Dikkatli olun

Hataları önlemek için ne yaptığınızla yakından ilgilenin. Ne düşünüyorsanız, eldeki göreviniz ile ilgili olduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.