Unutkanlıkla Baş Etmenin 9 Altın Kuralı

Unutkanlıkla baş etmenin 9 altın kuralı her yaşta görülebilen unutkanlık çok hafif belirtilerle kendini gösterir ve zamanında teşhis ve tedavi edilmezse hayatı kabusa çevirebilir.

Unutkanlık her yaştan insanın unutkanlıkla başa çıkmanın 10 altın kuralı sizi bu sorundan kurtarmaya yetecektir. Unutkanlıkla başa çıkmanın 10 altın kuralı, her yaştan insan için önemli olan aktif beyin fonksiyonu için son derece önemlidir.

  1. Bulmaca Çözün

Düzenli olarak bulmaca çözerek beyninizi çalıştırabilirsiniz. Kelime üretme, kelime oyunları ve buna benzer birçok beyin egzersizinin yanı sıra sudoku gibi aktiviteler de beyin fonksiyonlarına yardımcı olacaktır.

  1. Kitap Okuyun

 Unutmayla baş etmenin yollarından biri de kitap okuma etkinliğidir. Düzenli kitap okuyanların daha az unutkanlık yaşadığı bilinmektedir. Kitap okumakla unutmak arasında önemli bir bağlantı vardır. Çünkü beyniniz esnek kalabilir.

  1. Bir Bulmaca Yapın

Binlerce bulmacayı kullanarak dikkatinizi artırmanın yollarını genişletin. Konsantrasyon gücünüzü etkileyen bu aktiviteler ile zihinsel takip yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

  1. Sıradanlığın Dışına Çıkın

Daima takip ettiğinizden farklı bir yol seçin. Ya da aynı aktiviteleri tekrar tekrar yaptığınızda bütün bir günü geriye doğru yaşayın. Her şekilde fark yaratan bir stil bulmanın yollarını bulabilir ve yeni yollar keşfedebilirsiniz.

  1. Yeni Yerler Keşfedin

 Yeni yerler keşfederek son derece aktif olacak zihninizi rahatlatabilirsiniz. Özellikle ertelemeyin ve mümkün olduğunca stresten uzak durun.

  1. Unutkanlıkla Başa Çıkmak İçin Yeşil Çay İçin

Yeşil çayın hafıza için son derece etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle günde aç karnına bir bardak yeşil çay içmek zihninizi boşaltmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Yeni Bir Dil Öğrenin

Yabancı bir dil öğrenmek zihninizi olumlu yönde etkileyecektir. Bu yüzden yeni bir dil öğrenmek için harekete geçin. Haftada birkaç saat bile yeterli olacaktır. Dil aktiviteleri ve kelime ezberleme gibi aktiviteler size berrak bir zihin verecektir.

  1. İlgi Alanlarınızı Keşfedin

Bazen unutmak, ilgilerin dağılmasından kaynaklanabilir. Sıkıcı ve rutin bir hayatınız varsa, zihninizi de etkileyecektir. Unutkanlıkla başa çıkmak için öncelikle ilaç dışı yöntemleri denemelisiniz.

  1. Düzenli Uyku

Uykusuzluk, birçok soruna neden olduğu için unutkanlığın ana nedenidir. Düzenli ve yeterli uyku almıyorsanız, kafanızın karışması tamamen normaldir. Daha sağlıklı bir yaşam için uyku saatlerinizi düzenleyin ve günlük olarak ihtiyacınız olan uyku miktarını azaltmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.