Üniversitelerde Yaz Okulu Uygulaması Kalkıyor!

Bir üniversiteli olarak sevindiğim bir haberi sizlere duyurmak istedim. YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, artık tüm üniversitelerin bütünleme uygulamasından yararlanabileceğini söyledi.

Çetinsaya YÖK’ün bilgi paylaşım sitesinde şöyle bir yazı yazdı: ”Forum sayfamızda yer alan ’Yaz Okulu ve Bütünlemeler’ kategorisine gönderilen mesajlar ve Üniversiteler Bölge Toplantıları kapsamında Türkiye genelinde görüştüğüm öğrencilerden gelen talepler üzerine 3,5 milyon öğrencimizin yüzünü güldürecek yeni bir karar almış bulunmaktayız”

YÖK Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilen karar ile de “Aldığımız karara göre, ’yıllık veya yarıyıllık sınav takvimi uygulayan tüm yükseköğretim kurumları 2011-2012 yılından itibaren final sınavları sonrasında bütünleme sınavları yapacak” denildi.

Twitter hesabından da seslenen Çetinsaya ”Şimdi ise 3,5 milyon öğrencimizin yüzünü güldürecek yeni bir kararı açıklıyorum” twitini attı.

5 Yorum

 1. ecem Cevapla

  ben bu sene 4 sınıfa geçtim üsten ders almak için üni yaz okuluna kaydoldum şimdi ben üsten ders alamayacak mıyım ? ayrıca alttan bir dersim var onun dersi açılmadı bütünleme olursa o kaldığım dersin sınavına girebilecek miyim

 2. Tolga Cevapla

  @ecem ;

  Sanırım 2012-2013 dönemi yaz okulları için geçerli olacak.Bu yaz bu uygulama yürürlükte değil.

  Ayrıca yaz okulu tamamen kaldırılmıyormuş.İsteyen bütünleme sınavına girecek isteyen yaz okulundan ders alıp vize-final sistemiyle ders alabilecek.

 3. murat Cevapla

  Çogu uni oldugu gibi bizdede yaz okulu kaydı tamamlandı ayrıca özel unı bızde ucretı de cok yuksek verdıgımız paraları gerı alabılecekmıyız bu sene ıcın bu uygulama olucak mı kesın bı bılgılendırme yapılmadı daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.