Üniversitelerde Yaz Okulu Uygulaması Kalkıyor!

Bir üniversiteli olarak sevindiğim bir haberi sizlere duyurmak istedim. YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, artık tüm üniversitelerin bütünleme uygulamasından yararlanabileceğini söyledi.

Çetinsaya YÖK’ün bilgi paylaşım sitesinde şöyle bir yazı yazdı: ”Forum sayfamızda yer alan ’Yaz Okulu ve Bütünlemeler’ kategorisine gönderilen mesajlar ve Üniversiteler Bölge Toplantıları kapsamında Türkiye genelinde görüştüğüm öğrencilerden gelen talepler üzerine 3,5 milyon öğrencimizin yüzünü güldürecek yeni bir karar almış bulunmaktayız”

YÖK Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilen karar ile de “Aldığımız karara göre, ’yıllık veya yarıyıllık sınav takvimi uygulayan tüm yükseköğretim kurumları 2011-2012 yılından itibaren final sınavları sonrasında bütünleme sınavları yapacak” denildi.

Twitter hesabından da seslenen Çetinsaya ”Şimdi ise 3,5 milyon öğrencimizin yüzünü güldürecek yeni bir kararı açıklıyorum” twitini attı.

Görüntülemeler
67
Konu Kategorileri:
Genel

Tüm Yorumlar

 • bu karar kıbrısdaki okullarıda etkiliyormu

  onur 21 Haziran 2012 21:49 Cevapla
  • Sorunuz ile ilgili resmi bir bilgiye ulaşamadık ama tahminimizce orayı da etkiler. Sonuçta orası da YÖK’e bağlı değil mi?

   Sinan Güzel 21 Haziran 2012 23:34 Cevapla
 • ben bu sene 4 sınıfa geçtim üsten ders almak için üni yaz okuluna kaydoldum şimdi ben üsten ders alamayacak mıyım ? ayrıca alttan bir dersim var onun dersi açılmadı bütünleme olursa o kaldığım dersin sınavına girebilecek miyim

  ecem 21 Haziran 2012 23:48 Cevapla
 • @ecem ;

  Sanırım 2012-2013 dönemi yaz okulları için geçerli olacak.Bu yaz bu uygulama yürürlükte değil.

  Ayrıca yaz okulu tamamen kaldırılmıyormuş.İsteyen bütünleme sınavına girecek isteyen yaz okulundan ders alıp vize-final sistemiyle ders alabilecek.

  Tolga 22 Haziran 2012 11:03 Cevapla
 • Çogu uni oldugu gibi bizdede yaz okulu kaydı tamamlandı ayrıca özel unı bızde ucretı de cok yuksek verdıgımız paraları gerı alabılecekmıyız bu sene ıcın bu uygulama olucak mı kesın bı bılgılendırme yapılmadı daha

  murat 22 Haziran 2012 18:23 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.