Ulan İstanbul İnternet’ten de Kaldırıldı!

Kanal D’de yayınlanan Ulan İstanbul, bir süre önce Dijital Yayıncılığa geçerek bir ilke imza atmıştı. Televizyon ekranlarından kaldırılarak İnternet üzerinden yayın yapmaya başlayan Ulan İstanbul, izleyenlerini bir kez daha şaşırtacak!

Reyting sıralamasında düşüş yaşadığı için kaldırılan, İnternet’ten izleyen kitlenin daha fazla olmasından dolayı da
İnternet’ten yayın yapmaya başlayan dizi, ilk iki dijital yayınını ücretsiz olarak yaptı. İlk yayınıyla 1 Milyon’dan fazla izlenen dizi, iyi bir başlangıç yapmıştı. Sansürsüz ve 45 dakikalık bölümleriyle yayınlanmaya devam edecek olan dizinin ömrü kısa sürdü.

İlk iki bölümünü ücretsiz olarak yayınlayıp, izleyicilerine hediye eden Ulan İstanbul, sonraki bölümlerini 2 Lira karşılığında yayınlamaya başlayınca İnternet yayınının 3. Bölümünde yayından kaldırma kararı aldı. En az 100 bin kişi tarafından ücret ödenip izlenmesi gereken dizi, 22 Bin 517 kişilik kitlesiyle beklentinin altında kaldı.

39. bölümü ile İnternet üzerinden final yapacak olan Ulan İstanbul, Mayıs ayında sinema filmi olarak karşımıza çıkacak. Ulan İstanbul’un senaristi Uğraş Güneş, Twitter hesabından dizi ile ilgili şu paylaşımda bulundu; “#ulanistanbul 39.Bölüm’de final yapacak. Açeydim gollaamı “bitme”diyeydim diyenler, Mayıs’ta filmimiz çekiliyor. Sinemalarda görüşürüz…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.